Pět tipů na kvalitní a zábavné silnice, kde se můžete v ČR projet

                   

Karlštejn

Jedna z nejbližších možností našemu hlavnímu městu, kde je možné se kvalitně projet, jsou silnice v okolí hradu Karlštejn. Silnice se zde klikatí kolem řeky Berounky a najdete zde mnoho míst, kam se vydat. Za zmínku určitě stojí Koněpruské jeskyně, lom Velká Amerika nebo restaurace golfového klubu na Karlštejně, odkud je nádherný výhled na náš nejslavnější hrad. Pokud se chcete vracet do Prahy pohodlnou cestou, můžete se vydat směrem na Plzeňskou dálnici, na Rudnou, ale jestli vás více láká užít si klikatou cestu s kvalitním povrchem, vydejte se do Řevnic a odtud směrem na Mníšek pod Brdy. Zde na Vás čeká krásné stoupání jak s mírnými, tak velice ostrými zatáčkami.

Harrachov – Špindlerův Mlýn

Řidičským zážitkem je bezpochyby cesta mezi Harrachovem a Špindlerovým Mlýnem. Horské silničky jsou přirozeným útočištěm řidičů právě kvůli členitosti terénu a na této cestě to není výjimkou. Čeká na Vás úsek dlouhý 50 kilometrů, který z velké části vede kolem řeky Jizery a celou cestu z Harrachova na vás bude čekat mírné plynulé klesání a velice dobrý stav vozovky. V druhé části tohoto úseku se poté můžete těšit na stoupání do Špindlerova Mlýna, které už je dopravně více frekventované. Do Krkonoš se můžete po dálnici dostat zhruba za hodinu z Prahy a čekají zde na Vás opravdu skvosty mezi silnicemi.

Mariánské Lázně – Karlovy Vary

Mezi Mariánskými Lázněmi a Karlovými Vary leží oblast Slavkovský les. Pro většinu z nás představuje tento region především známá lázeňská letoviska, minerální vody a filmový festival, ale pro řidiče zde doporučujeme nádherný výlet právě mezi městy Mariánské Lázně a Karlovy Vary. Pokud budete tuto cestu chtít absolvovat klidněji, tak vás navigace povede přes Sokolov, ale doporučujeme zvolit trasu přes Bečov nad Teplou. Právě kolem říčky Teplé zde vede krásným údolím klikatá silnička, která končí těsně nad Karlovými Vary, u přehrady Březová. Jedná se o opravdu velice malebné místo, a protože většina řidičů pro cestu mezi těmito dvěma městy zvolí právě cestu přes Sokolov, je zde provoz téměř neustále mírný.

Ještěd

Ještěd patří mezi hlavní znaky našeho nejseverněji umístěného krajského města a vedle televizního vysílače s restaurací a lyžařského areálu, je Ještěd proslulý právě svou silnicí. Pokud se do Liberce vydáváte z Prahy, tak zejména poslední část jízdy po dálnici může pro vás být zábavná. Dálnice zde má, podle našeho názoru, asi nejostřejší zatáčky v České republice a terén je už zde velice členitý. Cesta na Ještěd je ale pravou horskou silničkou se vším všudy, jedinou nevýhodou zdejší trasy je především větší provoz, na který tu narazíte prakticky neustále. Pokud si tedy chcete tuto trasu užít, určitě doporučujeme si přivstat v některý letní den.

Zbraslav – Dolní Břežany

Nakonec vám přinášíme asi nejlepší cestu v hlavním městě Praze. Jedná se o úsek mezi Zbraslaví a Dolními Břežany. Silnice je v tomto úseku poměrně široká a zatáčky nejsou tak ostré a je tedy možné vidět daleko dopředu. V dopravní špičce je tato cesta využívána pro zkracování cesty mezi Strakonickou a D1, ale provoz zde nikdy není příliš hustý. Pokud se na Zbraslav vydáte, můžete také zvážit delší projížďku směrem na Slapy, kde kolem Vltavy vede velmi pěkná silnice. Pokud ve Štěchovicích přejedete přes řeku, můžete se také vypravit na vyhlídku Máj, odkud je na Vltavu opravdu krásný pohled.

Ať už se rozhodnete vypravit se svým vozidlem kamkoli, vždy pamatujte, že jste na komunikaci s běžným provozem. Pro nadšeného řidiče může být snadné nechat se takovou jízdou „unést“, je ale potřeba mít stále na paměti, že na silnici nejste sami a být velice ostražití. Přejeme vám šťastnou cestu!

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články