Kdysi v tom autě měli první rande, po letech ho našel opuštěné v lese. Dal ho do kupy a dohnal manželku k slzám

Většina z nás si první pusu v autě pamatuje. Najít to stejné auto po letech je pak důvod k jasnému repete. I když z přítelkyně se mezitím stala manželka.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem AMMO NYC (tiskové materiály)
                   

Někteří jedinci se zkrátka umí narodit. Jinak si totiž neumím vysvětlit, že někdo může mít takové štěstí, a najde někde v lese opuštěné Volvo 850R. Staré, zarostlé mechem, s půlmilionem na tachometru, ale pořád Volvo 850R. Já nenajdu ani hřiba, i když kolem mně všichni chodí s narvanými košíky hub. Připadám si v tom lese pokaždé jako zmutovaný slepýš kombinovaný s chromým/slepým krtkem. Stejně bych to Volvo neviděl, i kdyby se zjevilo přímo přede mnou. Pojďme se raději podívat na ty, co to štěstí mají. A nejsou slepýši jako já.

Na první pusu v autě se nezapomíná

Nejdřív ale, jak by řekl nezapomenutelný Miroslav Donutil ve Švandrlíkovo Černých baronech, malá kontrolní otázka, soudruzi: vzpomenete si, v jakém autě jste dali svoji současné manželce (manželovi) první pusu? Otázka je aktuální pochopitelně pro nás pamětníky, nikoli pro novomanžele, jež si svoje auto pořizovali před rokem a svatbu měli před měsícem. Či možná ještě lépe: vzpomenete si, v jakém autě jste dali holce (klukovi) první pusu? Kdo uvede auto starší než Octavia z roku 1962 a doloží to fotografií, vyhrává malý dárek redakce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ale vážně. Nejsem zrovna Dr. Plzák, ale troufnul bych si tipnout, že auto je pro většinu z nás nejen prostředkem pro přepravu z bodu A do bodu B, ale i místem pro něžné chvíle s naší drahou polovičkou. Jen my dva, tělesná blízkost, ideální kombinace. Že ta „místnost“ bývá dokonale prosklená je už nepodružný detail. Koho z nás nenačapali na lesní cestě v autě v tom nejlepším, ten jako by nebyl. Autor těchto řádků má stále v paměti myslivce, co procházeli kolem jeho auta s drahou polovičkou (spíše více, než méně v negližé) dělajíce, jako že nic nevidí. Gentlemani každým coulem.

Mladí mají při dělání dobrých skutků v autě jasno

Pobavila mně v té souvislosti diskuse odposlechnutá od „mých“ žáků, které mám na fotku a multimédia. Nebudu ji sem dávat celou, neb slovo „kámo“ by se v textu vyskytovalo minimálně 50x, ale pokusím se o stručný přepis: „Kámo, budu kupovat toho Golfa pětku v naftě, je čipovanej a nemá moc nalítáno“ „K čemu ti bude Golf, když pořád jezdíš s Terezou?“ „Jak k čemu?“ „Víš, jak je Golf uvnitř malej, voe? Kde to chcete dělat? Kup si starýho Transportera a zažijete extázi, kámo“.

iZdroj fotografie: Volkswagen

A musím uznat, že byť čerstvě plnoletí, praktičnost jim nechybí. Skvělá nová generace, jestli takto uvažují všichni jejich vrstevníci, nemusíme se o tuhle republiku bát. A nevím, jestli podobně uvažoval i hrdina z našeho videa, pravdou je, že Volvo 850R (coby sedan) není úplně to nejpraktičtější auto na projevy lásky. Speciálně když jeho „pokrevní bratr“ s karoserií kombi se naopak na malou, útulnou ložnici lásky dá přeměnit vcelku velmi rychle. A mívá dokonce zatmavená zadní skla. Diskrétnost na druhou.

Volvo 850 R raději v kombíku, prosím

Na každý pád je nález „R-ka“ důvod k oslavě, neb tohle auto se (tehdy ještě švédskému) Volvu opravdu povedlo. Posuďte sami: 184 kW a 355 Nm z dvouapůllitrového pětiválce vás z nuly na sto vystřelilo za 6,5 vteřiny a pokud jste plyn vydrželi tisknout ještě chvíli, ukázal vám rychloměr 255 km/h. To na švédskou „škatuli“ k převozu skříní z IKEA nezní špatně. Jejich cena nyní už jenom roste a kdo má „R-ko“ zachovalé a v garáži, opravdu nemá důvod jej prodávat. Nic podobného už Volvo nevyrobí, to je naprostá jistota.

A pokud jste navíc v tomtéž autě absolvovali první rande, je o důvod víc k oslavě. Dostat jej do provozuschopného stavu sice chvilku zabere, ale není to nic nemožného. Vyčistit exteriér/interiér a opravit lak je pro specializované firmy denní chleba, na Volvu se k tomu ještě musela měnit kola, brzdy, vzduchové filtry, svíčky, baterie a další díly. Nic hrozného. Ostatně, podívejte se na video sami.

Věříme, že manželka musela být hodně dojatá, vidouce jejich „vůz lásky“ opět před sebou. Přejeme vám hodně láskyplných chvil, a nezapomeňte: vždy jen v zaparkovaném a zabrzděném autě!

Vzpomenete si, v jakém autě jste dali (dostali) první pusu?

Zdroj: AMMO NYC, Volvo
Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články