Když muscle car, tak Ford Mustang. Stále dominuje, ale jeho popularita klesá

                   

Když se řekne muscle car, má mnoho lidí celkem jasno v tom, jaká je charakteristika takového vozu. V podstatě se jednalo o zajímavý krok, který spočíval v tom, že se vzalo menší auto, dal se mu povedený ostrý design, a hlavně velmi silný motor. A muscle car byl na světě. A kdo chce udělat dojem, ten s takovým vozem neudělá chybu.

Ford Mustang stále dominuje. Ale nedaří se mu tak, jako kdysi

Když se řekne muscle car, každému se ihned vybaví jedno jediné auto.  A tím je pochopitelně Ford Mustang. V Americe se samozřejmě jedná o nejpopulárnější vůz tohoto segmentu. A to dokonce pátý rok v řadě. Jenom za loňský rok bylo prodáno necelých 72 500 kusů tohoto modelu.

Jedna vada na kráse tu přece jenom je. I když stále s celkem jasným předstihem dominuje, jeho popularita oproti předchozím rokům mírně klesá. Meziročně totiž ztratil zhruba 4,5 procenta, což už není nijak zanedbatelné číslo.

Konkurenti mu dýchají na záda

Konkurence samozřejmě nechce hrát druhé housle, a tak Fordu Mustang celkem vidatnjě dýchá na záda. Na druhém místě v segmentu muscle cars se v Americe nachází Dodge Challenger, která prodal téměř 61 000 nových vozidel. I Tady prodejnost klesá, konkrétně zhruba o 9 procent.

Třetí místem se pyšní Chevrolet Camaro, který svou cestu na výsluní odpálil mimo jiné i spolu s filmem Transformers. V loňském roce se prodalo lehce přes 48 000 nových vozidel, což je oproti předchozímu roku taktéž pokles.

Muscle car, nebo pony car?

Označení muscle car není jediné, které se v souvislosti s daným typem aut používá. Známé je také označení pony car. Nutno říci, že rozdíly jsou spíše menší a většina si pod pojmem pony car, stejně jako muscle car představí to stejné. Pravou ale je, že „pony“ je označení hlavně pro cenově dostupnější auto s motorem v předu, zatímco „muscle“ by mělo být využíváno u podstatně dražších, a ještě výrazně výkonnějších aut. Ať už použijete jakékoliv označení, každý bude moc dobře vědět, o čem je řeč.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články