Před nedávnem se na internetu objevil nový způsob, kterým se zloději velmi jednoduše mohou dostat do vašeho auta. Je to dokonalý a nenápadný způsob a při troše naší nepozornosti se můžeme velmi snadno stát oběťmi krádeže aniž bysme cokoliv udělaly špatně. Pokud se ráno dostanete k autu a cestujete sami, měli byste prohlédnout všechny dveře či na nich není něco zvláštního. Zloději totiž přišli nedávno na nový způsob, jak ukrást vaše auto.

Vezmou minci a vloží ho do kliky na dveřích spolujezdce či do zadních dveří tak, jak na tomto obrázku. Proč? Pokračování na další straně …

Řidič si většinou ani jen nevšimne, že má něco takového v dveřích a když chce auto zamknout, nezamkne se, protože jedny dveře jsou “jakoby” otevřené. A je to. Kolik z vás po zamknutí skutečně zkontrolují, zda se auto zamkne? Většinou pouze zmáčknete centrální zamykání a jdete od auta pryč.

Zloděj vás takto jednoduše může sledovat, zjistí si, kde stojíte, a počká na správnou chvíli, kdy vám auto prostě sebere. Jednoduché, no ne? Dávejte si tedy na podobné věci pozor.