Ke krádežím může zlodějům stačit i speciální kufr, kterým zachytí signál klíče

                   

Zloději jsou stále sofistikovanější. Pryč je doba, kdy museli chodit kolem vozu se speciální anténou, která dokázala zachytit a prodloužit signál z karty nebo klíčku. S tou byly často nápadní. Jejich technika se neustále vyvíjí a nyní už používají zařízení mnohem menší a jednodušší. Na první pohled má totiž tvar kufříku a tak jsou zloději kolem vozidla velmi nenápadní. Potvrzuje to několik posledních případů z Polska, před kterými varuje i místní policie.

Jednoduchá metoda krádeže

Metoda využití kufru je v podstatě stejná, jako ona metoda s dříve používanými anténami. V době bezklíčových vstupů a bezklíčového startování zlodějům stačí pouze zachytit signál z vašeho klíče, ten následně zesílit a směrovat směrem k vozu. Ten se následně nejenom odemkne, ale dá se také nastartovat. A to právě z důvodu, že si auto myslí, že klíč je v blízkosti vozu, tak jak by tomu mělo být.

Zloději se tak do vozu dostanou velmi jednoduše, bez jakéhokoliv jeho poškození. To stejné platí i o jeho nastartování. Vše funguje principiálně úplně stejně, jako by měly u sebe klíče. S vozem následně zmizí třeba za hranicemi, kde je vůz nedohledatelný, nebo v co nejkratším čase rozebrán na náhradní díly. A taktéž se nenajde. Jde o běžnou praxi nejenom v Polsku, odkud zpráva s kufrem přichází, ale i v celé Evropě.

Je třeba obezřetnost

Policisté vyzívají k obezřetnosti majitelů, jelikož zloděj s kufříkem už není až tak nápadný jako dříve, s velkým zařízením. K tomu, aby získal signál s klíčku, mu klidně postačí to, aby tento klíček byl položený třeba blízko okna, pod které se zloděj dostane. Takto jednoduché to je. Proto je vhodné v případě vozu s bezklíčovým vstupem i bezklíčovým startování přemýšlet nad tím, kde bude klíček uložený. Jedině tak se dá efektivně zlodějům zhatit jejich snaha. I s malým kufříkem totiž potřebují být na dosah signálu s klíčku, což nemusí být vždy úplně snadné.

Zdroj: Pixabay

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články