Kličkující řidič zaujal policejní hlídku. Auto měl plné alkoholu a nadýchal 3 promile

                   

Byla to především kličkující jízda, která zaujala policisty a tak se vydali vůz sledovat. Stalo se tak na dálnici A1 poblíž polského města Toruń. Už během jízdy za vozem měla policie podezření na to, že řidič nebude úplně střízlivý. A tak se hlídka rozhodla jednat co možná nejdříve, aby nedošlo k ohrožení další účastníků silničního provozu.

V autě byl zajímavý náklad

Když policisté řidiče zastavili a šli se podívat k jeho vozu, čekal je velmi zajímavý pohled. Uvnitř auto bylo několik zavřených piv a také otevřená a částečně vypitá láhev vodky. To umocnilo podezření a když řidič ještě promluvilo, bylo jasné že střízlivý rozhodně není. Policie se proto rozhodla pro test alkoholu v dechu a nechala řidiče dýchnout.

Řidič nadýchal 3 promile

Hodnota, kterou ukázal jejich alkohol tester je skutečně šokovala, jelikož řidič nadýchal 3 promile. To už je hodnota, která u některých netrénovaných jedinců znamená nejenom neschopnost se jakkoliv ovládat, ale u některých může působit dokonce velké zdravotní problémy, které mohou způsobit i smrt.

Vzhledem k nadýchané hodnotě bylo jasné, že ještě než se pustil do lahve vodky během jízdy musel před tím pít i jinde. Policie muži ihned odebrala řidičský průkaz a také mu zakázala další jízdu. Trest ho samozřejmě nemine a vzhledem k množství alkoholu v krvi se dá očekávat, že bude velmi přísný.

Ani jeho vozidlo nebylo v pořádku

Policii nezaujal jenom opilý řidič. Když odstavili jeho vozidlo, všimli si také toho, že i to není v dokonalém technickém stavu a na silnici by nemělo co dělat. Později zjistili, že jeho auto ani neprošlo technickou. To muži rozhodně nijak neprospěje, jelikož může počítat s dalším trestem, který ho rozhodně nemine. Jeho jízda tak bude mít dohru u soudu. Vzhledem ke stavu jeho vozidla a vzhledem k množství promile se dá očekávat celkem velký trest, jelikož zde už nejde o běžnou jízdu v opilosti, ale vše se může kvalifikovat i jako obecné ohrožení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články