Kočka vlezla v autě, kam neměla. Řidič o ní nevěděl a nastartoval

Co dělat, když se dostane zvíře v autě tam, kam nemá? Pokud to řidič zjistí, tak nestartovat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Auta a zvířata k sobě nejdou, to je prostě dané už od začátků motorismu. Zvířata jsou pro automobily problém, a to zejména ve dvou rovinách. V té první jsou dopravní nehody s přebíhající zvěří. Ve druhé rovině se jedná o zalézání drobných zvířat do dutin a motorového prostoru automobilu. Drobní hlodavci jsou pro majitele a řidiče osobních aut jako mor a neštovice, je těžké se jich zbavit.

Když zvíře zaleze k motoru auta, je to problém

Kuna zaleze do motorového prostoru, usídlí se tam, ohlodává elektroinstalaci. To že zapáchá, je asi ten nejmenší problém. Existuje několik různých způsobů, jak se kuny zbavit, typicky jde o různé aromatické kuličky anebo elektronické plašiče vydávající nepříjemný zvuk. Nejde ale pouze o kuny, i kočky domácí mají rády osobní automobily, a to hlavně když se mohou vyhřívat v blízkosti motoru.

Není neobvyklé, že kočka zaleze například pod auto, které právě přijelo, a vyhřívá se od teplého agregátu. S podobně teplomilnou kočkou přišel do styku náš čtenář, pan Jiří Goubera, pro kterého ovšem vlezlost kočkovité šelmy vyústila v nepříjemnost dramatických rozměrů. A to doslova. Pan Goubera jednoho zimního dne přijel domů, zaparkoval svůj automobil a odešel od něj dovnitř domu.

Zvířata láká v zimě zejména teplo od chladnoucího motoru

Nemohl si tak všimnout kočky, která nezvaná přišla k automobilu a zalezla si co nejblíže k chladnoucímu motoru. O nezvaném hostovi se pan Goubera dozvěděl až ve chvíli, kdy se vrátil k autu, usedl za volant a nastartoval. Z motorového prostoru za začalo ozývat mňoukání, které okamžitě přešlo v krvelačný rykot, aby pak náhle ustalo. Vyděšený řidič udělal, co musel, vypnul motor, vystoupil z auta a zvedl kapotu.

iZdroj fotografie: Čtenář Jiří Goubera pro AutoŽivě

Pohled, který se mu naskytl, nenabídne leckterý z krvavých filmových hororů. Fragmenty kočičího těla byly rozmetané po celém motorovém prostoru, všude krev, tkáň, zbytky kůže. Drama, kterému nemohl pan Goubera předejít, s největší pravděpodobností proběhlo tak, že kočka vlezla v jeho staré Škodě k motoru, v příjemném teple usnula. Když pan Goubera nastartoval, kočka nestačila utéct, řemeny ji zachytily za chlupy, strhly, protáhly kladkami a koly.

Vyčistit biologický odpad z drážek a spár je obtížné

Kočka to nemohla přežít, byla strojem rozcupována na kousky. Pan Goubera tak musel celý motor vyčistit, bohužel pro něj už tak nízké teploty klesly pod bod mrazu, takže kočičí zbytky namrzaly a nešly odstranit, po nastartování zase docházelo k zahřívání a nežádoucímu zápachu.

Pan Goubera nakonec v rámci prevence hledal na internetu, jak předejít invazi nežádoucího zvířete do vnitřních prostor auta. Našel, že ideálním odpuzovačem je tygří lejno, které se rozhodl pro svůj záměr získat. V té chvíli se pan Goubera v komunikaci odmlčel a další informace od něj o tom, jak jeho problém dopadl, už nemáme.

Co vy a zvířata versus auto?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články