Kodiaq RS má rychlostní rekord z Nurburgringu, uhodnete které SUV ho dokáže v rekordu překonat?

                   

V rukou Sabiny Schmitz potřebovalo SUV Škoda Kodiaq s 236 koňmi v diesolovém biturbu jen 9 minut a 29,84 sekundy na dokončení kola v Zeleném peklu.

Před svou světovou premiérou na autosalonu v Paříži v říjnu 2018 se Kodiaq RS opět dostává na titulní strany tím, že vytvořil rekord na trati, která je dost možná nejnáročnějším okruhem na světě. Se Sabine Schmitz za volantem dokončilo první Škodovácké SUV s odznakem RS okruh Zeleného pekla za 9 minut a 29,84 sekundy, a stalo se tak nejrychlejším sedmimístným SUV na Nordschleife.

Škoda přitom zdůrazňuje, že Kodiaq, který byl použit během rekordní jízdy, byl zcela standardní a „naprosto stejná verze“, jaká se má ukázat široké veřejnosti na výstavě v Paříži a kterou si budou moci zákazníci pořídit. Zvěsti o tom, jaké pohonné ústrojí bude mít nejrychlejší mladoboleslavské SUV, byly pravdivé, jelikož inženýři společnosti Škoda nainstalovali čtyřválcový motor o objemu 2,0 litru s dvojicí turbodmychadel, to vše poskytuje výkon 236 koňských sil. Údaje o krouťáku zatím nejsou známy, ale protože jde o koncernový diesel od VW, očekávejte ho někde okolo 500 Nm, jako ve vozidlech VW Passat a Tiguan vybavených stejným motorem BiTDI.

Německá profesionální závodnice už na zmíněné trati najezdila více než 30 000 kol, takže pravděpodobně o 20,8km Nordschleife se 73 zatáčkami něco ví. Rychlé kolo se uskutečnilo 18. května ve 14 hodin a připojené záběry ukazují, že Sabine – jediná žena, která vyhrála 24hodinový Nürburgring – si s velkým sedmimístným SUV užila spoustu zábavy.

Jedním z modelů, které by mohly překonat rekord vytvořený Škodou Kodiaq RS, je také koncernu Volkswagen. Mluvíme o Audi SQ7, sedmimístné naftové bestii s motorem V8 TDI o objemu 4,0 litru, která disponuje monstrózním výkonem 430 koní a 900 Nm, stejně jako třeba Bentley Bentayga Diesel. Mimo říši VW najdeme Mercedes-AMG GLS 63, Range Rover Sport s přeplňovaným motorem V8 a BMW X5 xDrive50i. A dalších kandidátů je mnoho.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články