Kolik aut na dálkové ovládání je potřeba na utáhnutí skutečného? Zde je video

                   

Myslím, že všichni víme, že na YouTube nebo na jiných místech na internetu, kde můžete nahrávat videa, můžeme najít hromady bizarností a zvláštních věcí. Některé z nich ale mohou být opravdu zábavné, ačkoliv by vás to nikdy ani nenapadlo. Většinou se v nich položí nějaká podivná otázka, taková, o které by nikdo nikdy nepřemýšlel. Neobvyklé otázky nás ale nutí k zamyšlení, nasadí brouka do hlavy, protože pak obvykle chceme vidět, jak to celé dopadne. A tím se ponoříme do situace, kdy sledujeme něco, o čem jsme si nikdy nemysleli, že by nás to vlastně bavilo.

Tentokrát nás taková otázka dostane do stavu, kdy zíráme na bezpočet dálkově ovládaných autíček. Obvykle se můžete setkat s lidmi, kteří vozidla na dálkové ovládání upravují tak, aby jezdila rychleji, skákala do vzduchu nebo ostře řezala zatáčky, ale tentokrát to, co vidíme, není nic jiného než celá sbírka RC vozidel, která se chystají na pokus o roztažení skutečného, plnohodnotného vozidla. Ano, správně, všechny dálkově ovládané modely spojí své síly a vytvoří pohonnou jednotku, která se pokusí popotáhnout opravdový Jeep Grand Cherokee. Pro malinké modely se to zdá jako nesplnitelný úkol, když je porovnáváte s jedním opravdovým automobilem, neváží v podstatě nic.

Podívejte se tedy na video níže a spatříte zábavnou ukázku toho, kam až se dá při řešení podobných otázek zabrousit a kolik faktorů v ní vlastně figuruje.  Na konci videa nejspíš zjistíte, že napětí je stále tak silné, že musíte rozhodně zjistit, jak to dopadne, takže vás musíme upozornit, že po kliknutí na tlačítko přehrávání se můžete dostat do komplikovaného stavu, kdy budete mít v hlavě jeden jediný cíl. Jeep z roku 2003 váží asi 1800 kg, aktéři se snažili jeho hmotnost trochu snížit. Pokud chcete vidět jen výsledek, jděte rovnou na 7:35, kdy s Grand Cherokee z roku 2003 pohne 9 modelů Traxxa RC.

Mimochodem, toto není poprvé, co se někdo pokoušel o něco podobného. Před časem začal výrobce hraček Tamiya vyrábět Bruiser, model Hiluxu v poměru 1:10. Na video se můžete podívat níže.

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články