Koncept Acura Type-S zaujme nejenom svým designem. V Evropě bohužel k dispozici nebude

                   

Mnohdy je velká škoda, že se některá auta nedostanou na český, ani na evropský trh. Jasným příkladem za všechny je koncept Acura Type-S, který bude představen na Pebble Beach na akci Monterey Car Week. I když se zatím jedná jenom o koncept, už podle vzhledu je třeba říci, že sériová verze se až tak lišit zcela určitě nebude. A to je více než dobře, protože auto vypadá opravdu stylově. Posuďte sami.

Skvělý design ohromí

Většina konceptů konkurenčních automobilek často vypadá jako z budoucnosti a výsledná podoba vozu je nakonec úplně jiná. To Acura Type-S už na první pohled vypadá skoro jako klasická sériová verze. Dá se tak očekávat, že příliš velkých změn už se na autě nestane. Zaujme velké nasávání vzduchu, ale i silné ostřejší linie, stejně jako design střechy. To vše musí způsobit, že se za autem každý otočí.

Nechybí ani výrazná 21 palcová kola, skrz které je možné vidět výrazné žluté třmeny, které vytvářejí velmi zajímavý kontrast s modrou barvou vozu, která mu stoprocentně sluší. Pozornost přitáhnout také poměrně originálně designovaná světla s netradiční spodní linií.

Technické specifikace až po představení

Zatím není přesně jasné, jakou motorizaci bude mít Acura Type-S pod kapotou a jakým výkonem se může pyšnit. To vše se fanoušci dozví až po oficiálním přestavení. A to na poměrně netradiční akci. Monterey Car Week je věnován spíše pohledu do minulosti a možnosti obdivovat řadu elegantních veteránů. Stále více se však akce rozšiřuje i o současné novinky, což může přinášet velmi zajímavý kontrast a atraktivitu pro diváky. A jelikož jde o poměrně vyhledávanou automobilovou událost, došlo k rozhodnutí, že Acura Type-S bude představena právě zde. A pokud si už na auto pomalu pomýšlíte, musíme vás zklamat. V Evropě značka není k dostání a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mohlo změnit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články