Koncept Ford Big Nugget vypadá jako dodávka, ale dá se v něm bydlet

                   

Na první pohled vypadá Ford Big Nugget jako velká dodávka. Stačí však otevřít boční dveře a je jasné, že jde o zajímavý obytný vůz. A to ve zvětšené verzi oproti klasice Transit Nugget, která byla na některých trzích představena již na začátku roku 2019. Co vše auto nabídne a čím je unikátní?

Naprosto unikátní velikost

Koncept Ford Big Nugget zaujme na první pohled svou velikostí. Pokud ho porovnáme se standardem tak má nejenom podstatně větší rozvor, ale je také podstatně vyšší. Díky tomu je uvnitř vozu k dispozici prostor o velikosti 13 metrů krychlových. Auto tak není využitelné jenom na krátkodobé kempování, jelikož v něm lze také klasicky bydlet. A to dlouhodobě.

Jako v běžném bytě

Zaujme také vnitřní prostor a jeho rozložení. Bez nadsázky totiž můžeme říci, že to uvnitř vypadá v podstatě jako v byt. Je zde nejenom prostor na přespání, ale v konceptu Ford Big Nugget nechybí také koupelna a dále i kuchyňka. Nechybí ani praktický jídelní kout, který je doplněn hned čtyřmi sedadly. Jedná se o klasické automobilové sedačky s bezpečnostními pásy, což umožňuje sedět vzadu i během jízdy. A to bez porušování zákonů a standardů bezpečnosti.

i

 Když se podíváme na další prvky výbavy, nechybí ani dostatečně velký jídelní stůl, je tu také umyvadlo a samozřejmě i toaleta stejně jako sprcha. Vše doplňuje i poměrně velká lednice. Je tu v podstatě vše co patří do skromněji vybaveného bytu. Přežít s vozem i několik týdnů na dovolené tak nebude absolutně žádný problém.

K dispozici bude již brzy

Pokud vás Ford Ford Big Nugget zaujal, automobilka slibuje že bude v prodeji již brzy. Nutno však dodat že zatím nebylo oznámeno na jaké trhy se v rámci Evropy dostane. Pravděpodobně bude jeho nabídka podobně jako u menšího bratříčka omezena jenom na některé země. A cen? Ani ta zveřejněna nebyla. Dá se však očekávat že bude atakovat hranici 1,5 milionu korun.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná