Koncern Volkswagen potvrdil dominanci v Evropě. Francouzi mu šlapou na paty

                   

Jaké značky se v roce 2019 prodávaly po celé Evropě nejvíce? Dominovaly vozy Volkswagen, za kterými se umístily vozy značky Renault a následně Ford. Dále byl velký zájem také o Peugeot, Mercedes-Benz, BMW, ale i o Opel, Škodu – která je až na osmém místě, a dále o vozy Audi nebo Toyota. Tolik k výčtu jednotlivých značek. Jak ale jejich podíl na v prodejích ovlivní žebříček samotných koncernů? I na ten se podíváme.

Volkswagen jasně dominuje

V roce 2019 na evropském trhu zcela jasně dominoval koncert Volkswagen. Dá se říci, že oproti roku předchozímu si postavení ještě lehce upevnil, protože prodal o 3,3 procenta více vozidel. Celkový počet prodaných aut činil 3 866 779. To rozhodně není špatné číslo. Právě naopak.

Na paty mu však šlape skupina PSA, která však na prvenství ještě dost ztrácí. A nutno říci, že vzhledem k meziročnímu poklesu o 1,3 procenta ztratila ještě o něco více. Konktrétně PSA v roce 2019 prodala 2 467 258. Jdeme také na místo třetí, kde se nachází Renault, který oproti roku 2018 své výsledky mírně vylepšil, a to o 0,9 procenta. V loňském roce si cestu k evropským zákazníkům našlo 1 654 887 vozů z této skupiny. Tento stav ukazuje na to, že i když jasně dominují Němci, tak jim dva Francouzi stále výrazněji šlapou na paty a ukazují, že na evropském trhu je o jejich vozy stále nemalý zájem.

Čtvrté místo bere Hyundai

Poměrně zajímavé je čtvrtá pozice, s celkem zajímavým nárůstem oproti roku 2018. Na tomto místě máme skupinu Hyundai, která si meziročně polepšila o 2,8 procent, což se v úspěšnosti nárůstu dotahuje na první Volkswagen. V počtu prodaných aut má ale stále co dohánět, jelikož těch bylo prodáno „pouze“ 1 065 859. Pětici nejúspěšnějších koncernů v Evropě za rok 2019 uzavírá BMW Group s celkovým počtem 1 048 047 prodaných automobilů. A i tady můžeme mluvit o mírném nárůstu, který činí 1,4 procenta.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Žena, která uprchla před režimem Lukašenka popsala, jak je jeho diktatura mocná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla
adbz.cz
adbz.cz
Praktiky starých šamanů stojí za zkoušku. Stačí ve skleníku zapálit bobkový list a škůdci se mu vyhnou obloukem