Konec roku je nelepší doba pro nákup auta. Ceny výrazně klesají

                   

Konec roku je dlouhodobě nejlepší dobou pro nákup auta. Platilo to roky předchozí a platí to i roky letošní. Ušetřit se dají nemalé finanční prostředky a kdo v nejbližší době plánuje pořídit ojetý či nový dopravní prostředek, neměl by váhat. Konec roku je dlouhodobě výhodnější než jakékoliv jiné období. Podívejme se proč.

Ceny ojetých aut jdou dolů

Pokud plánujete koupi ojetiny, zaujme vás fakt, že jejich ceny jdou ke konci roku výrazně dolů. Důvod je poměrně prostý. Od ledna už půjde o auto, které bude zase o rok starší a tomu se bude přizpůsobovat i cena. Majitelé autobazarů raději zlevní už v prosinci, čímž v kupujících vyvolají pocit, že kupují v podstatě novější vůz za výhodnější cenu. Stejná by však byla s vozem spojena i v příštím roce, ale už je tu onen fakt, že auto bude působit jako o rok starší, než je tomu na sklonku letošního roku.

Prodejci nabízejí různé slevy a výhody

Podívejme se také do segmentu nových vozidel, kde prodejci nabízejí celou řadu různých slev a výhod. Důvody jsou jasné. Chtějí využít nákupní horečky a zaujmout zákazníka a donutit ho utratit peníze i u nich. Mnohdy jde také o poslední možnost dealerů, jak mohou zlepšit svůj hospodářský výsledek, nebo jak mohou splnit objemy, ke kterým se zavázali. A tak vymýšlejí různé výhodné akce s cílem oslovit nové zákazníky.

Firmy si mohou snížit daně

Ideální doba pro koupi auta nastává i pro firmy. I pokud by cena prodávaného vozu nebyla nižší, kde o dobrou cestu, jak si snížit o pár desítek či stovek tisíc, nebo o nějaký ten milion základ daně, a tak platit méně státu. Nehledě na možný odpočet DPH, který může taktéž přinést zajímavé úspory. Kdo nad touto možností také uvažuje, měl by myslet na to, že na uskutečnění koupě už má jenom zhruba poslední dva týdny. A v nich jsou ještě víkendy a svátky. Moc času tedy nezbývá.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná