Víme, kdy nastane stoprocentní konec spalovacích motorů v Evropě. Smůlu budou mít i hybridy

Evropská unie chystá novou normu, která zakáže výrobu a prodej aut se spalovacími motory. Evropa se tak stane prvním kontinentem, který bude klimaticky neutrální.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Už to vypadá, že spalovacím motorům odzvonilo. Evropská unie chce, aby od roku 2035 byly emise u nově prodaných aut nulové. To znamená, že se budou moct prodávat pouze elektromobily. Názory jsou odlišné jedni si myslí, že jde o útok na klasický automobilový průmysl. Druzí zastávají názor, že je to jediný způsob jak žít ekologicky a šetrně k přírodě.

Konec spalovacích motorů

Od roku 2035 by měla být ukončena výroba a prodej všech spalovacích motorů u aut. Výjimku nebudou mít ani hybridy nebo plug-in hybridy. Nově připravovaná norma Euro 7 má zakázat právě i hybridy. Ty sice jezdí na elektřinu, ale prakticky toho najezdí více na palivo, což je z pohledu emisí opačný výsledek než norma požaduje.

iZdroj fotografie: BMW

Nulové emise

Evropská unie chce dosáhnout toho, aby byla Evropa klimaticky neutrální. Byla by tak prvním kontinentem na světě, který by toho docílil. Od roku 2030 do roku 2035 by se emise měly snížit o 65 %. Což znamená, že z automobilové dopravy, by podíl ze současných 10 % měl klesnout až na nulu. Zde by měla skončit éra spalovacích motorů i hybridů.

Nedostatky elektromobility

Do elektromobility mimo bateriových automobilů spadají i ty vodíkové. Ty ale stále mají mnoho nedostatků a překážek, které jim brání v rozšíření. Velkým nedostatkem, který se ovšem stále lepší, je malé množství dobíjecích stanic. Ty jsou potřeba při cestování na větší vzdálenosti a pro ty co nemají možnost dobíjet v práci nebo doma.

iZdroj fotografie: Unsplash

Dokument vydaný EU

Evropská komise vydala 14. června dokument, ve kterém se zabývá právě i snížením emisí na nulu. Podle tohoto dokumentu by měly být nabíječky každých 60 kilometrů, ve všech zemích Evropské unie, a každých 150 kilometrů vodíkové čerpací stanice.

V současné době se téměř všechny automobilky snaží přizpůsobit výrobu a směřovat ji směrem elektromobility. Automobilky začínají jak na běžícím páse oznamovat konec aut se spalovacími motory a zaměřují se na výrobu a prodej elektromobilů.

Zdroj: ElektrickeVozy

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?