Konečně dostupný elektromobil. Renault K-ZE míří z Číny na evropský trh

                   

Stále namítáte, že elektromobily jsou velmi drahé, a proto nemají budoucnost? Možná se chystá cenová revoluce. Z Číny totiž na evropské trhy přichází zajímavá novinku, kterou je Renault K-ZE. Jedná se o elektromobil a jeho hlavním unikátem je cena. V porovnání se současnými vozy výhradně na elektřinu je podstatně nižší.

Nejlevnější elektromobil na trhu

Konkrétní ceny zatím nelze odhadovat, jelikož vše bude záležet na konkrétní cenové politice Renaultu. Jasné je ale to, že pokud budou dodrženy podobné ceny, za které se Renault K-ZE prodává v Asii, bude to rozhodně nejlevnější elektromobil na trhu. V Číně a na okolních trzích se totiž prodává v přepočtu za 250 000 Kč. To je cena, za kterou dnes horko těžko pořídíte i obyčejnější městské auto s klasickým benzinovým motorem malého objemu a minimálního výkonu.

Už v roce 2020

Jeho cesta do Evropy by neměla trvat nijak dlouho. Pokud vše půjde podle plánu, tak by se měl Renault K-ZE objevit na evropském trhu již v roce 2020. Tedy vlastně už příští rok. Zda bude ponechán i jeho název a zde bude hlavně ponechána jeho cena, to se nechme překvapit. Zastoupení Renaultu však mluví o tom, že se má jednat o nejlevnější elektromobil na trhu. To daným očekáváním výrazně nahrává.

Parametry auta jsou celkem slušné

V porovnání s řadou současných elektromobilů to možná nebude žádný hit, ale když si představíme že je prodáván za zlomek jejich ceny, tak nezklame. A to třeba dojezdem okolo 180 kilometrů, nebo maximální rychlostí která má činit až 110 kilometrů v hodině. Nejde tak o auto na velké dálky, ale jako městský crossover rozhodně nezklame nikoho. K tomu přidejme i celkem povedený design a může se skutečně stát, že to bude právě Renault K-ZE díky kterému začnou lidé mnohem více věřit tomu, že elektromobilita má budoucnost. Zvlášť když nové auto může vyjít na čtvrt milionu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub