Koupili si vysněný dům v oblíbené lokalitě, na zahradě našli zakopané auto s hrůzným nálezem

Koupit si dům, po kterém toužíte, většinou přináší radost. Pokud na zahradě nenajdete něco, co tam zakopal někdo před vámi a co vám způsobí noční můry.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dnešní příběh nebude tak úplně o nových modelech z Číny na evropském trhu, převodovkách, olejích nebo zákazu spalovacích motorů, tedy o tématech, o kterých píšeme nejčastěji. Případně o elektromobilitě nebo luxusu v podání nových modelů prémiových značek. I když, něco luxusu zasahuje i do našeho příběhu. Dům, ve které se to celé odehrálo není totiž podle všech scenáristických klišé zapomenuté, polorozbořené a opuštěné stavení na kraji obce. Právě naopak. Tak se na ten malý horor pojďme společně podívat.

Magický zámek s děsivým tajemstvím

Všechno začalo tím, když se v roce 2020 softwarový inženýr Facebooku Paul Saab a jeho manželka Crystal rozhodli koupit si sídlo (on to je spíš malý zámek) za 15 milionů dolarů. To opravdu není malá částka, a odpovídá velikostí a lokalitě, ve které se dům nachází. V současnosti probíhá jeho rekonstrukce. Během ní pracovníci vykopali v hloubce metr a půl „zagarážovaný“ Jeep. Není úplně obvyklé, aby majitelé zdejších nemovitostí pakovali svoje vozidla metr a půl pod zemí, namísto dvougaráže ve svém domě. Minimálně dvougaráže.

Jak se následně zjistilo, Jeep byl registrovaný na původního majitele sídla, který zde žil v letech 1994 – 2014. A protože byl vyplněn pytli s betonem a stavební sutí, bylo rozhodnuto o přivolání policie na místo. Ti ovšem nebyli z nálezu nijak extra moudří, nechali tak pro jistotu na místo přivést speciálně vycvičené psy. A ti už nezaváhali. Spolu se sutí se totiž v pytlích nacházely i lidské ostatky. Strážníci tak neprodleně zpravili forenzní laboratoř a začalo vyšetřování, které probíhá do této chvíle. O celé situaci informovala americká NBC.

Vrahem i obětí může být kdokoli

V tuto chvíli je již auto vykopané, nejsou však zatím k dispozici žádné detaily ohledně pokračování vyšetřování, identifikace těla, či případného podezření na pachatele. Dá se však vyloučit jakákoliv spojitost se současnými majiteli, protože auto bylo před rekonstrukcí zakopané možná až třicet let. Rozběhlo se tedy pátrání po pohřešovaných osobách z té doby, stejně jako o vztazích a vazbách mezi bývalými majiteli domu a evidovanými zločinci v databázích FBI.

Atherton se nachází v Kalifornii a je považován za jedno z nejrespektovanějších a nejbohatších malých měst v USA s populací mezi 2 500 a 10 000 občanů. Průměrná rodina si zde vydělá asi 450 000 dolarů ročně. Zámek, ve kterém se náš příběh odehrává má rozlohu přes 1 000 metrů čtverečních a byl postaven v roce 1990. Má pět ložnic, sedm koupelen a také pochopitelně i bazén. A podzemní garáže. První majitel jej prodal v roce 2014 za 7,5 milionu dolarů, zhodnocení o 100% za 8 let je působivé. Věřme, že tato nemilá příhoda se na atraktivitě domu negativně nepodepíše.

Co byste dělali vy, kdybyste našli něco podobného u vás doma?

Zdroj: NBC
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články