Koupit auto od příbuzných je nejhorší věc. Kvůli těmto důvodům

                   

Jaká je největší chyba při nákupu ojetého auta? Když se rozhodnete koupit auto od příbuzných. Je to snad ještě horší, než pokud byste se nechali napálit skutečným podvodníkem. Proč toto tvrdíme? Tady je výčet hlavních důvodů. Kdo někdy prodával auto svému příbuznému, nebo ho od něho následně kupoval, tak potvrzuje, že to byla veliká chyba, kterou nechce opakovat.

Auto nezkontrolujete

Při koupi auta od někoho cizího dojde k tomu, že vůz důkladně zkontrolujete. Co ale v případě, kdy je auto kupováno naopak od příbuzného? Na takovou kontrolu mnohdy kašlete a to může být za následek to, že koupíte vůz, který není technicky úplně dokonalý. O to horší to je, když o tom příbuzný věděl. V takovém případě si budete pokládat otázku, zda právě vy nejste ten hejl, kterého potřeboval najít, aby se svého vozu zbavil.

Nebudete ho reklamovat

Pokud se po krátké době objeví nějaký problém, patrně nedojde k tomu, že se svému příbuznému ozvete a budete požadovat reklamaci. To byste udělali u cizích lidí. Takto to necháte být a budete muset udělat to, že si opravu zaplatíte ze svých peněz. A budete přemýšlet, zda o dané vadě váš příbuzný věděl. Pokud ano, lze pochybovat o tom, zda je dobrým příbuzným. Pokud ne, je to pro vás alespoň určitou útěchou.

Koupíte ho dráž

S někým cizím se budete hádat i o poslední pětistovku, kterou budete chtít slevit. A u příbuzného? Tam vám to bude celkem trapné a tak auto koupíte za tu cenu, kterou si řekne. A vy na tom jenom proděláte. A pokud by cena byla naopak nižší, než je standard, bude zase váš příbuzný litovat toho, že oslovil vás a neprodal auto někomu cizímu za vyšší cenu. V obou případech se však mohou dříve nebo později objevit drby z jedné nebo druhé strany, kde se bude mluvit o tom, že jste prodělali buď vy, nebo naopak prodělal on. A ani jedno není rozhodně nijak pozitivní.

Foto: Pixabay.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články