Koupit raději SUV nebo kombík? Co je praktičtější? Porovnali jsme 2 populární auta na trhu

                   

Jaké vozy jsou dnes populární? Rozhodně SUV a dále kombíky. Pokud se i vy rozhodujete, která varianta pro vás bude lepší, dost možná vám pomůže naše porovnání. Zvláště, pokud je vaším cílem držet se portfoliu tuzemské Škodovky a váháte, zda bude lepší volbou Kodiaq, nebo naopak Octavia Scout. Co vás u kterého zaujme a co naopak zklame?

i

Škoda Kodiaq

Začínáme modelem Škoda Kodiaq, který je prvním SUV v portfoliu této automobilky. Opomíjet rozhodně nelze fakt, že tento vůz přijde vhod především početným rodinám. To proto, že v něm lze přepravovat až 7 osob. To je plus, které kombík nikdy nenabídne. Opomíjet nelze také velký zavazadlový prostor. A to 720 litrů. Pokud ještě sklopíte sedadla, otevře se vám prostor o velikosti 2 065 litrů. Zde už přepravíte doslova cokoliv.

Myšleno je však nejenom na praktičnost, ale také na celkový komfort. Když se podíváme na několik praktických věcí, je to například 3 zónová automatická klimatizace, pohon 4×4, LED světlomety, bezklíčový vstup i startování, nebo jedinečný kamerový systém snímající úhel 360 stupňů.

Podívejme se také na motorizace. Jako zákazníci máte možnost výběru z benzinového agregátu 1.5 s výkonem 150 koní, nebo verze 2.0 s výkonem 190 koní. Pokud chcete být věrni naftě, jsou k dispozici dvoulitry naladěné na výkon buď 150 koní, popřípadě 190 koní.

i

Škoda Octavia Scout

Co v případě, že byste se přece jenom rozhodli pro kombík? I tady vás nezklame praktičnost. Škoda Octavia Scout sice nabídne pouze 5 míst, ale zavazadlový má opravdu velký. V klasické variantě je to 610 litrů. Pokud byste ještě sklopili zadní sedačky, získáte celkem 1 740 litrů. Ano, je to sice méně než u verze SUV, ale opomíjet nelze fakt, že zde stále mluvíme o karosářské verzi kombi.

Kromě zavazadlového prostoru se musíme zaměřit na několik dalších vychytávek, které nelze opomíjet. V zimě může přijít vhod vyhřívané čelní sklo. Při kempování určitě potěší zásuvka na 230 V. Dále je kladem i nezávislé topení s možností dálkového ovládání, které se hodí pro zajištění maximálního možného komfortu při cestování v zimě.

Jak jsou na tom motorizace? Zde máte o něco menší výběr než v případě SUV. Pokud začneme benzínem, nabízí se vám varianta 2.0 s výkonem 190 koní. Kdo raději sáhne po naftě, má i zde možnost využít dvoulitrového motoru. Ten je k dispozici ve dvou variantách, které jsou naladěné na 150 popřípadě na 184 koní.

Které zvolit?

Rozhodování je poměrně těžké, jelikož obě auta mají své pro a proti. Z hlediska praktičnosti pokud jde o převoz věcí a lidí, určitě dominuje SUV. Různé praktické prvky výbavy zase přináší Škoda Octavia Scout. Té lehce hraje do karet také motorizace, která určitě nezklame, zatímco v případě SUV můžete mít u slabších motorů s naloženým autem mírné problémy. Na druhou stranu u SUV zase máte na výběr z více variant. Jak se tedy rozhodnete? Co preferujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články