Jeremy Clarkson se drsně obul do Meghan. Neodpustil si své rýpavé poznámky při vzdávání pocty královně

Může Jeremy Clarkson mluvit o Její Výsosti a nebýt jízlivý? Ano, může, tedy vlastně ne, to by snad ani nebyl on.

i Zdroj fotografie: Ed Perchick / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Je to týden, co svět obletěla zpráva o tom, že se britské královně Alžbětě II. zdravotně přitížilo, a jen pár hodin na to bylo potvrzena informace, že Její Výsost zemřela ve věku 96 let mezi svými blízkými na zámku Balmoral. Okamžitě se spustila lavina nejrůznějších vzpomínek a kondolencí. Svůj hold zemřelé královně vyjádřil na sociálních sítích i populární motoristický novinář a někdejší moderátor pořadu Top Gear, Jeremy Clarkson.

Urazil snad každého a to se mu v BBC stalo osudným

Nebyl by to ale on, aby svůj projev „neokořenil“ poznámkami, ve kterých si nebral servítky. Jeremy Clarkson je celebrita, i když už není hvězdou Top Gearu. Tento pořad jej katapultoval mezi elitu televizních tváří. A dovolil mu chování, které by nikomu jinému nebylo tolerováno. Kritiku utrpělo nejedno auto. Známé jsou jeho urážky na všechny lidi kolem dokola. Ví se, že obyvatele hrabství Norfolk nazval burany. Řekl, že cyklisté jsou jen obyčejní nacisté oblečeni v lykře.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Repertoár prostořekého dvaašedesátiletého Brita je však mnohem pestřejší.  Palubnímu personálu britských aerolinek vynadal do homosexuálů a řidiče kamionů nazval vrahy prostitutek. Nechal si své kousavé poznámky pro sebe při vzpomínce na zesnulou královnu? Ano, i ne. Jeremy začal tím, že měl tu noc potíže se spánkem, královnu pak nazval „naší neměnnou skálou.“

Před ostrou kritikou Clarksona není nikdo v bezpečí

Když přemítal dále nad její sedmdesátiletou vládou, pokračoval tím, jak je neuvěřitelné, že „se nikdy vlastně nezměnila a také že „nikdy nevyšla z módy, protože v módě nikdy nebyla.“ Své zamyšlení doplnil Jeremy o myšlenku, že královna „se nikdy neviděla jako Meghan, tedy jako věšák na prádlo či reklama na šaty či náušnice.“ Nebo že královna nikdy nezměnila účes.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když Jeremy Clarkson pokračoval v přemítání nad královniným šatníkem, zmínil, že ji miloval, „protože si vybírala oblečení podle počasí a ne podle nejnovějšího čísla časopisu Vogue.“ Opět tím jasně mířil svou jízlivostí na Meghan. Moderátor chválil zesnulou královnu za to, že byla vždy laskavá a plnila své povinnosti. Na adresu nového krále pak uvedl, že věří, že nástupce zesnulé královny půjde v tomto ohledu ve stopách své matky. 

Co si o jeho slovech myslíte?

Zdroj: Express
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články