Křehké sousedské vztahy po Anglicku odnesl VW Passat

                   

Ať chceme nebo ne, sousedy si zkrátka nevybíráme, a tak někdy mohou být sousedské vztahy opravdovým očistcem. A pokud se rozhádají dva kutilové, může výsledná zákopová válka plná nepříjemných drobných zlomyslností připomínat příběhy Pata a Mata. Kdyby byl býval policejní inspektor Darren Taylor z Haywards Heath ve Velké Británii tohle české animované duo znal, zřejmě by si na postavy z oblíbeného večerníčku vzpomněl. Byl totiž přivolán k případu, který by klidně mohl vypadnout ze scénáře dílu s názvem Pat a Mat staví garáž.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

České zlomyslnůstky

Podle všeho se zdá, že jeden ze sousedů nebyl spokojený s tím, jak neohleduplně ten druhý parkuje. S podobnými případy má asi zkušenost řada z nás, a všichni také známe typické české zlomyslnůstky, které v podobné situaci využíváme:

  • Nálepky s nápisy typu „Parkuješ jako prase“
  • Klíčem poškrábaná karoserie
  • Tenisový míček nebo jiný špunt ve výfuku
  • Propíchané pneumatiky

Pomsta po Anglicku

Tyhle otřepané metody se zřejmě v Anglii nenosí, a tak nespokojený soused postavil okolo Volkswagenu Passat Variant 2,0 TDI, který byl zřejmě spoluviníkem špatného parkování, konstrukci z lešení. Auto tak vzdáleně připomíná ježka v kleci. Jen s jedním zásadním rozdílem, na rozdíl od Foglarova hlavolamu nemá tento žádné řešení, bez použití hrubé síly nebo demontáže konstrukce z ní auto prostě nevyjede.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Patentní závity a zámky

A aby to bylo ještě složitější, na konstrukci jsou využity patentní závity a zámky, které jinak slouží k tomu, ani nikdo nemohl ukrást rozestavěné lešení. Prakticky jediným řešením celé situace tak je donutit toho, kdo za kanadským žertíkem stojí, aby se postaral o demontáž. A protože lze očekávat, že dotyčný se k odstranění konstrukce příliš mít nebude, zřejmě budou muset zasáhnout policie či soud. Nezbývá než věřit, že britské soudy jsou rychlejší než ty české a uvězněný Volkswagen bude moci odjet ještě letos.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko zjišťuje informace za pomoci špionážních plavidel Vishnya: ta mohou být přitom sama sledována, ani o tom neví
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka