Křehké sousedské vztahy po Anglicku odnesl VW Passat

                   

Ať chceme nebo ne, sousedy si zkrátka nevybíráme, a tak někdy mohou být sousedské vztahy opravdovým očistcem. A pokud se rozhádají dva kutilové, může výsledná zákopová válka plná nepříjemných drobných zlomyslností připomínat příběhy Pata a Mata. Kdyby byl býval policejní inspektor Darren Taylor z Haywards Heath ve Velké Británii tohle české animované duo znal, zřejmě by si na postavy z oblíbeného večerníčku vzpomněl. Byl totiž přivolán k případu, který by klidně mohl vypadnout ze scénáře dílu s názvem Pat a Mat staví garáž.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

České zlomyslnůstky

Podle všeho se zdá, že jeden ze sousedů nebyl spokojený s tím, jak neohleduplně ten druhý parkuje. S podobnými případy má asi zkušenost řada z nás, a všichni také známe typické české zlomyslnůstky, které v podobné situaci využíváme:

  • Nálepky s nápisy typu „Parkuješ jako prase“
  • Klíčem poškrábaná karoserie
  • Tenisový míček nebo jiný špunt ve výfuku
  • Propíchané pneumatiky

Pomsta po Anglicku

Tyhle otřepané metody se zřejmě v Anglii nenosí, a tak nespokojený soused postavil okolo Volkswagenu Passat Variant 2,0 TDI, který byl zřejmě spoluviníkem špatného parkování, konstrukci z lešení. Auto tak vzdáleně připomíná ježka v kleci. Jen s jedním zásadním rozdílem, na rozdíl od Foglarova hlavolamu nemá tento žádné řešení, bez použití hrubé síly nebo demontáže konstrukce z ní auto prostě nevyjede.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Patentní závity a zámky

A aby to bylo ještě složitější, na konstrukci jsou využity patentní závity a zámky, které jinak slouží k tomu, ani nikdo nemohl ukrást rozestavěné lešení. Prakticky jediným řešením celé situace tak je donutit toho, kdo za kanadským žertíkem stojí, aby se postaral o demontáž. A protože lze očekávat, že dotyčný se k odstranění konstrukce příliš mít nebude, zřejmě budou muset zasáhnout policie či soud. Nezbývá než věřit, že britské soudy jsou rychlejší než ty české a uvězněný Volkswagen bude moci odjet ještě letos.

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články