Chcete zadarmo kultovní sporťák BMW M3 CSL? Vyluštěte záhadu a odvezte si ho. Čeká nedaleko již 20 let

Zapomenout se dá na leccos. Nákup na sobotu, kabát v čistírně, narozeniny drahé polovičky. Nebo na německou legendu z devadesátek. Možná by tu ale nějaká šance přece jen byla.

i Zdroj fotografie: Motorchive
                   

Krásné BMW M3 CSL zaparkované na britském parkovišti má za sebou téměř 20 let existence. Ačkoliv se historie tohoto vozu stává předmětem diskuzí na internetu, zdá se, že se tomuto krasavci nedostává života, který by si zasloužil. V poslední době se objevují novinky o tomto voze na internetu prostřednictvím Instagramu. Podle příběhu původní majitel tohoto vozu převzal auto v Readingu ve Velké Británii dne 4. srpna 2004 a poté s ním ujel pouze 59 kilometrů do podzemního parkoviště v Londýně, kde stojí dosud.

22letý bezmozek v BMW si natáčel svou jízdu na telefon. Zabil přitom mámu ve Fabii, nenarozenou dceru a zmrzačil dva syny

Jeden z nejúžasnějších vozů od BMW je „zamčený na dva západy“

Nicméně vše naznačuje, že tato zpráva je spíše součástí kreativního vyprávění. Podle online zpráv o historii vozu je patrné, že tachometr ukazuje přibližně 16 000 km, ačkoliv za dobu jeho existence mělo vozidlo několik majitelů. Instagramový uživatel, který údajně využívá vyhledávací systém „BMW KaSIO“, tvrdí, že poslední známá ujetá vzdálenost byla přes 23 000 km. Po prověření registru SPZ vychází najevo, že od března 2006 nebylo za vozidlo placeno pojištění.

Tím pádem mohl být zhruba od tohoto data opuštěný na parkovišti. Je bezpochyby, že BMW M3 CSL je na tomto parkovišti již velmi dlouho a pravděpodobnost, že by si někdo v blízké době přišel pro vůz, je minimální. Aktuální snímky vozu naznačují, že dvě kola byla zablokována a celé vozidlo je pokryto silnou vrstvou nečistot a prachu. Zdá se, že alespoň jedno z kol utrpělo poškození, stejně jako zadní nárazník, který pravděpodobně zavinil jiný účastník parkování. Náznaky škrábanců jsou rovněž patrné na bočním zrcátku řidiče.

Boreček ve starém BMW, tepláky Nike a tričko z Lidlu, si jde vyřídit účty. Tohle je vrchol arogance, totální průšvih na videu

Pokud renovaci neudělá majitel, někdo jiný se určitě najde

Co se týče budoucnosti tohoto vozu, je možných několik scénářů. Nejpravděpodobnější (vzhledem k neustále rostoucím cenám modelů M3 CSL) je ten, že současný majitel nakonec zaplatí astronomický účet za parkování a „botičky“ a rozhodne se pro jeho renovaci. Mohl by to být ideální, ne-li poslední okamžik na obnovu a následný prodej tohoto unikátního vozidla. Byla by věčná škoda, aby takto skvělý automobil skončil navždy „zakletý“.

Nestálo by za pokus ho „osvobodit“, co říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články