Boreček ve starém BMW, tepláky Nike a tričko z Lidlu, si jde vyřídit účty. Tohle je vrchol arogance, totální průšvih na videu

Že některé značky aut přitahují nevyrovnané jedince, je obecně známo. Přejet červenou, zastavit na přechodu a jít si vyřizovat účty však znamená opravdový vrchol. I na BMW.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem STOP CHAM
                   

Pochopitelně. Samozřejmě. Tak určitě. S úsměvem jsem shlédnul úvodní fotografii tohoto videa a bylo mi zcela jasné, co bude následovat. Tento typ řidičů by si snad na podobném jednání mohl postavit živnost. Něco jako „chcete předvést arogantní a současně nekonečně trapnou komedii?“ Moje staré BMW a moje tepláky Nike jsou vám k službám. Za cenu (kupříkladu) od 999 korun se ztrapním před kýmkoli. Tento to nakonec udělal tuším zdarma. Výsledek je nicméně stejný. Pojďme se na toho kulihráška podívat společně.

Schopný exemplář E39, méně schopná reakce jeho řidiče

A rovnou předesílám pro případné komentátory „starých BMW“, že zrovna jeho E39 nevypadá vůbec špatně a není to rozhodně prototyp oné staré, vybydlené E36/46 po pěti majitelích, co nakonec skončila u kluků po učňáku s rozpočtem 1 000 korun na servis za měsíc. Nikolivěk, tahle „pětka“ vypadá velmi dobře, je na originálních 17“ kolech a majitel ji možná má kvůli tomu, že se vyzná v autech. A E39 má rád jako skvělou modelovou řadu a novější E60/61 zkrátka nechce. Nedivil bych se tomu, osobně bych to měl úplně stejně.

Dvě gorily z BMW si šly vyřídit účty s řidičem SEATu. Pěstní útok za bílého dne končil překvapením

To se ale můžeme jen dohadovat. Co je však zcela jisté, je to, že arogance a neomalené vymáhání „své pravdy“ tomuto frajírkovi rozhodně nechybí. Situaci sledujeme naštěstí z úvodu, čili vidíme poměrně jasně, k čemu tam došlo. Dva pruhy, zúžení na konto stavebních úprav, žluté dočasné dopravní značení. A zcela pravý pruh vyhrazený mj. autobusům. Řidič BMW se však podobnými omezeními opravdu nemíní zatěžovat a snaží se to stihnout do zúžení, které následuje. Nepovede se, auto s kamerou z výhledu tam bylo zkrátka dřív.

Zastavit na červenou na přechodu je známka idiocie

Prudší povahy však na podobné „omezení životního prostoru“ uvidí rudě, bez ohledu na to, jestli mají pravdu, nebo nikoli. A řidič BMW zřejmě prudší povahy opravdu byl. Na dalším semaforu, na kterém byla v tom okamžiku červená, řidiče s kamerou předjel stylem policejní zásahovky, zastavil NA ČERVENOU A NA PŘECHODU a šel si „vyřídit účty“. Nemusíte být psycholog a specialista na řeč těla, abyste dostatečně odhadli, co se asi mezi oběma muži odehrávalo a s jakým sdělením řidič BMW nakráčel k vozidlu za ním.

Že už jenom tento incident je na nemalou řádku trestných bodů (nebo pokutu), je více než zřejmé. Že řidič BMW neměl v ničem pravdu a celé „příkoří“ se odehrálo jen v jeho hlavě, je také jasné. Dokud arogance, agresivita a „vyřizování účtů“ ze silnic nadobro nezmizí, budeme stále svědky podobných extempore. Bohužel. Co si o tom myslíte vy? Jak byste „ocenili“ chování řidiče v BMW? Napište nám do diskuse pod článkem, děkujeme!

Mohl se řidič BMW přesto cítit nějak poškozený?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články