Kupujeme ojeté SUV za 300 tisíc. Zaujme Range Rover, BMW i Porsche

                   

Vozy SUV jsou aktuálně nejpopulárnějším segmentem. Pokud plánujete nevyčnívat z davu a zároveň si pořídit luxusnější ojetinu za dobrou cenu, přinášíme vám výčet zajímavých tipů. Jde o ojetá SUV s cenou, která se pohybuje kolem 300 000 korun. I když se to může na první pohled zdát jako málo, brzy uvidíte, že i s tímto rozpočtem lze koupit zajímavé kousky.

i

Range Rover L322

Velmi povedené auto, na které vám zmíněný rozpočet bude dostačovat. Auto se vyrábělo od roku 2001 až do roku 2012. Jeho unikátem je především velikost, která slibuje maximální možné pohodlí během jízdy. Zapomínat nelze ani na mnoho první kvalitní výbavy, jako je automatická klimatizace, navigace, panoramatické okno a řadu dalších věcí. Zaujme i poměrně široká škála motorizací, které uvedou auto o váze zhruba 2,5 tuny zcela bez problémů do pohybu.

i

BMW X5

Pokud se rozhodnete pro nákup první generace vozidla BMW X5, neuděláte chybu. Tento model se vyráběl v rozmezí let 1999 – 2006. Auto bylo velmi populární, díky čemuž dnes můžete v segmentu ojetin vybírat ze skutečně bohaté nabídky. Auto zaujme i širokou škálou motorizací. Pokud raději benzin, určitě nezklamou jednotky 3,0 231 HP a 4,4 V8 286 HP. Ani milovníci nafty nepřijdou zkrátka. Zde patří mezi dobrou volbu 3 litrový motor s výkonem 184-218 HP.

i

Volkswagen Touareg

I u vozu Volkswagen Touareg se zaměříme na jeho první generaci, která se začala vyrábět v roce 2002 a její produkce skončila v roce 2010. Cílem bylo vytvořit kvalitní SUV se skvělými jízdními vlastnostmi a pohodlím. Jak je patrné, vůz se skutečně povedl. Zaujme především jeho skvělá odolnost, nejenom vůči korozi. V případě nafty určitě nezklame motor 3,0 V6 TDI se 174 a 225 HP. Pokud dáte přednost benzinové verzi, tak zcela určitě doporučíme motorizaci 3,2 VR6 nebo také 4,2 V8.

i

Porsche Cayenne

I tento stylový vůz může být dostupný s vaším rozpočtem. I tady máme na mysli Porsche Cayenne v první generaci, která se vyráběla v letech 2002 až 2010. Auto bylo velmi populární hlavně pro svůj design, prostornost, ale i výbavu. Pohon 4×4 zaujme možností vyrazit i do náročnějšího terénu. Pokud sáhnete po některých motorech které byly dodávány koncernem Volkswagen, rozhodně nelze udělat chybu. Příkladem může být benzinový 3.2 VR6, popřípadě naftový 3,0 TDI.

i

Audi Q7

První generace vozidel Audi Q7 byla spojena s obrovským zájmem ze strany zákazníků. Vůz byl vyráběn v letech 2005 až 2015 a jeho zajímavostí byla i možnost přidat do vozu další řadu sedadel. Jde tak o SUV které nadchne především svou praktičností, kterou využijí početnější rodiny. Ideální volnou jsou spíše naftové motorizace 3,0 V6 TDI a 4,2 V8 TDI. U benzinových motorů je třeba počítat spíše s vyšší spotřebou i možnými vyššími náklady.

i

Volvo XC90

Designově je Volvo XC90 sice spíše jednodušší vůz, ale o to více nadchne svou celkovou kvalitou. první generace se vyráběla v rozmezí let 2002 – 2014. Auto nadchne především svou kvalitou a celkovou ochranou proti korozi. V případě volby dieselového motoru s objemem 2,4 litru neuděláte chybu. Nijak špatně na tom nejsou ani benzinové motorizace, konkrétně 2,5 Turbo popřípadě také 2.9 Turbo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nová turecká naváděná raketa pro dron zasáhne cíl nadzvukovou rychlostí do vzdálenosti až 150 km, zdolat může leckterou obranu
Události247.cz
Události247.cz
Lidé o víkendu vítali jaro, zima ale ještě neřekla poslední slovo
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Chytré hodinky a další zařízení mohou člověka zabít. Nový výzkum odhalil rizikovou skupinu těchto přístrojů
adbz.cz
adbz.cz
Kontejnerové domy: 10 výhod