Kupujeme ojetý diesel: I s omezeným rozpočtem se dá dobře pořídit

                   

I když boj proti naftě vrcholí, v segmentu ojetých vozidel je o ni stále zájem. Pokud nad ní přemýšlíte a plánujete kompaktní ojetiny s rozpočtem do 150 000 Kč, podívejte se na naše tipy, které vám pomohou vybrat ten pravý automobil. Možností je více než dost.

Ford Focus II 1.6 TDCi

Druhá generace tohoto vozu se vyráběla od toku 2004 do roku 2011. To jsou také roky, které by vás měly zajímat. K dispozici můžete mít variantu tří i pěti dveřovou, stejně jako není problém sáhnout po sedanu, hatchbacku, nebo combi. A to vše i s naftou pod kapotou, která je známá příjemnými výkony a hlavně i dobrou spotřebou, která vás rozhodně nezruinuje.

Fiat Bravo II 1.6 MultiJet

Dalším naším tipem je tento model, který se začal vyrábět v roce 2007 a produkce skončila roku 2014. Stále zaujme elegantním designem a vhod přijde také jeho ochrana proti korozi. Řadu vozů najdete v bazarech i s velmi slušnou výbavou. Motorizace s přímým vstřikováním common rail nabídnou jak dostatečný výkon, tak i dobrou spotřebu.

Lancia Delta III 2.0 JTD

Ani na toto auto bychom neměli zapomenout. Začalo se vyrábět v roce 2008 a produkce této generace skončila v roce 2014. Na výběr je tedy celá řada modelů dle roku výroby. Auto pochopitelně vychází z Fiatu Bravo, ale nutno říci, že kvalitativně je na vyšší úrovni, což je u ojetiny vždy velké plus. Auto můžeme doporučit hlavně tomu, kdo hledá něco více především s ohledem na provedení a výbavu. Příkladem je kožený interiér, panoramatická střecha a skvělé prvky výbavy.

Renault Megane III 2.0 dCi

Váš finanční limit by vám měl stačit i na tento náš tip, který patří mezi jeden z nejpopulárnějších francouzských vozidel. Jeho třetí generace se vyráběla od roku 2008 až do roku 2015. Na výběr máte ze tří i pětidvéřového provedení a k dispozici je hatchback, kombi, nebo dokonce i kabriolet. Nezklame ani motorizace, která určitě zaujme svou příznivou spotřebou.

Foto: Tiskové materiály Ford

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články