Kvalitní ojetá auta, jejichž nákupem neprohloupíte

                   

Koupit ojetinu se může ošklivě nevyplatit. Jindy ale můžete udělat nejlepší kauf svého života. Auto, o které máte zájem, je dobré pečlivě prohlédnout a zkontrolovat. Většina z nás se při tom neobejde bez pomoci zkušeného a důvěryhodného automechanika, nejlépe takového, který má s danou značkou a modelem bohaté zkušenosti. Pokud uvažujete o nákupu auta z druhé ruky, tyto modely by neměly vaší pozornosti uniknout. Jsou totiž podle statistik velmi spolehlivé.

Alfa Romeo Brera

Elegantní italské kupé vyráběné v letech 2005 až 2010 je založené na designu Alfa 159, náklady na servis a údržbu jsou díky tomu nižší než u srovnatelných modelů jiných značek. Kromě toho patří Brera mezi „držáky“, jen málokdy se na autě něco pokazí. Slabinou této Alfy Romeo je o něco nižší bezpečnost, zejména v případě boční kolize. Karoserie není koncipována tak, aby ochránila spolujezdce na zadních sedadlech.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

BMW Z3

Jízdu luxusně vypadajícím kabrioletem z dílny BMW si opravdu užijete, ale stejně jako jiné srovnatelné modely nejde o příliš praktický vůz. Na výběr je sedm různých motorů, nejpopulárnější byla varianta s benzinovým šestiválcem o objemu 2,8 litru a výkonem 192 koní. To na první pohled není mnoho, ale relativně lehké BMW Z3 má díky své nízké hmotnosti i tak slušný odpich a rychlost. Navíc má nižší spotřebu než větší sportovní vozy.

Chrysler PT Cruiser

Chryslery se u nás příliš neprosadily, a tak si pro tuto ojetinu možná budete muset vyrazit do Německa či Polska. Design PT Cruiseru působí tak trochu, jako kdyby ho Chrysler okoukal z nějakého starého sci-fi filmu, přesto jde o chytré a funkční rodinné auto, které je navíc prakticky bezporuchové. Nevýhodou auta je slabší motor, ale na české poměry obvykle postačí.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Fiat Croma II

Také nepříliš výrazný kombík od italského Fiatu je držák. Zejména pokud si pořídíte model s dieselovým motorem. Takový vám bez potíží vydrží ještě dlouhá léta. Ve srovnání s konkurenčními vozy stejné cenové kategorie má Croma II bohatou výbavu, ta je srovnatelná i s levnějšími novými auty. Benzinovému motoru se ovšem v tomto případě raději vyhněte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články