Lamborghini Miura našli ve stodole. Nyní je na prodej za částku až 1,2 milionu dolarů

                   

Garáže mnohých lidí mohou ukrývat skutečné skvosty a poklady. Čas od času se objeví zpráva, že se ve staré stodole našel zajímavý legendární a ikonický automobil. A jedním z takových je i vůz Lamborghini Miura P400, který se našel v jedné ze starých garáží a nyní auto čeká na nového majitele. Ten si bude muset připravit pořádnou sumu peněz, jelikož se odhaduje, že částky by mohla dosáhnout sumy 1,2 milionů dolarů. Na druhou stranu auto za to skutečně stojí.

Příběh zvyšuje cenu

Zajímavým faktem je také to, že na ceně se podepisuje i příběh vozu. To, že nebylo součástí žádné velké sbírky, ale bylo opuštěné v garáži výrazně zvyšuje atraktivitu jeho minulosti a tak i částku, kterou je případný kupec ochoten zaplatit. Příběh nalezeného modelu Lamborghini Miura P400 se začal psát v roce 1971, kdy ho koupil podnikatel z Norimberku.

Ten ho vlastnil pouhé tři roky, a to do roku 1974. Tento rok si vůz zakoupil Hans-Peter Weber. Jednalo se o automobilového závodníka, který o své auto pečoval s velkou láskou. A to až do roku 2015 kdy zemřel. Od té doby na něho nikdo nešáhl. Až do současné doby, kdy bylo objeveno. A to oproti mnoha jiným nálezům ve velmi dobrém stavu.

Auto je velkým unikátem

I když nestálo v garáži desítky let, jedná se o výjimečný vůz. Lamborghini Miura je modelem se sériovým číslem 4245 a jedním z mála, které byly vyrobeny. Celkově jich světlo světa spatřilo jenom 275. Karoserie vozů byla navíc vyráběna ručně. K tomu všemu přidejme velmi povedený design a také stylovou barvou. Ano, je to žlutá, která je kombinována s modrými odstíny použitými v interiéru. A nyní už to nejdůležitější, na co jistě čekáte. Jaká zábava s vozem čeká majitele, který bude ochotný zaplatit sumu přesahující milion dolarů? Jistě velká, protože pod kapotou je motor V12 o objemu 3,9 litru a výkonu 370 koní. Pokud byste měli zájem, připomínáme, že aukce se uskuteční dne 24.10. v Londýně.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články