Land Rover Discovery vyzval na souboj v přetahované tři výkonná SUV najednou

                   

Co se stane, pokud dojde k přetahované mezi vozem Land Rover Discovery a hned trojicí SUV? Pokud jste si tuto neobvyklou otázku někdy položili, tak věřte, že nejste jediní. A od slov už není daleko k činům. Vy se nyní můžete podívat, jak obstojí známý Land Rover Discovery v přetahované s několika dalšími vozy. Zajímavý test ukazuje to, jak se vozy mohou na první pohled lišit, a to v porovnání jejich parametrů a také v porovnání toho, co vše daná auta dokážou.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Land Rover Frisco

Land Rover Discovery zaujme svými parametry

Hlavním vozem, který má ukázat svou sílu, je Land Rover Discovery. Auto s motorem V6 a objemu tří litrů, které nabídne výkon 254 koňských sil a jehož točivý moment je 600 Nm. Toto britské SUV váží 2 230 kilogramů. A nyní ukáže, jak silné dokáže být. Už prozradíme, že s první dvojicí soupeřů si celkem snadno poradí. Ale potom tu bude mít ještě třetího, podceňovaného konkurenta.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Land Rover Frisco

Souboj s konkurenty

Jako první se proti němu postaví Volkswagen Touareg. Ten má pod kapotou turbodieselový motor V6 o objemu tří litrů. Výkon daného motoru je 286 koní a točivý moment 600 Nm. Ani jeho hmotnost 2 070 mu nepomáhá k výhře a tak Land Rover Discovery jasně vítězí během přetahované.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Tiskové materiály

A tak se do souboje pustí druhý vůz. Konkrétně je to Audi Q7. To má pod kapotou třílitrový motor V6, který nabízí výkon 286 koní a také točivý moment o hodnotě 600 Nm. A jak to dopadne v tuto chvíli? I tady je na první pohled vidět, že i proti němu má Land Rover Discovery jasně navrch.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Tiskové materiály

Objevuje se tedy třetí auto. V tomto případě je to Toyota Land Cruiser, který má pod kapotou motor o objemu 2,8 litrů, který generuje výkon 174 koní a jeho točivý moment je 450 Nm. Je vidět, že parametrově je to o poznání horší auto, než předchozí. Když ale dojde na samotný souboj, ukazuje japonská značka svou sílu a přetahovaná rozhodně nekončí debaklem, jako u předchozích značek.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Tiskové materiály
Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články