Legendární KITT ze seriálu Knight Rider je na prodej

                   

Seriál Knight Rider byl v osmdesátých letech opravdu populární, přestože dnes působí spíše komicky. Mluvící supersport, nepřesvědčivé herecké výkony Davida Hasselhoffa, krásné ženy a nepravděpodobné zápletky vytvořily koktejl, kterého se fanoušci nemohou nabažit, zatímco odpůrci seriálu se mu vysmívají. I přesto vzbudila za oceánem informace o tom, že jeden z vozů, který „hrál“ mluvící a myslící auto jménem KITT, jde do dražby, velké pozdvižení.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Pontiac Firebird Trans Am

V roli KITTa se ve skutečnosti střídala celkem tři speciálně upravená auta. Jednalo se o třetí generaci Pontiacu Firebird Trans Am, který si tvůrci seriálu vybrali, protože podle nich kombinoval to nejlepší z klasických amerických korábů silnic, a zároveň futuristický design a technologii budoucnosti. Nehledě na to, že jde o elegantní a výkonný sporťák. Zejména s černým lakem, jako má právě seriálový KITT.

Pontiac Firebird Trans Am třetí generace byl v době, kdy seriál vznikal, horkou novinkou, které se tak dostalo skvělé reklamy. Nutno ovšem dodat, že tenhle bezmála pětimetrový krasavec s osmiválcovým pětilitrovým motorem by stál za to, i kdyby nehrál v žádném seriálu. Jeho hlavní vadou na kráse je, že má stejně jako většina amerických vozů automatickou převodovku. Manuální řazení mají jen některé typy.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

KITT bez KITTa

Auto, které bude podle odhadů vydraženo zhruba za 200 tisíc dolarů, tedy asi 4,5 milionu korun, pochopitelně postrádá všechny vychytávky, které dělají seriálového KITTa KITTem. Prodávaný Pontiac nemluví, neumí sám přemýšlet, neřídí se sám a není ani jinak speciální. Unikátní je ovšem jeho historie. Skutečnost, že tohle auto hrálo v oblíbeném seriálu, z něho dělá zajímavou investici. Cena podobných aut totiž časem roste, zejména pokud jsou v dobrém stavu. Případný kupec v něm kromě toho může pořádat zážitkové jízdy pro fanoušky seriálu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články