Letecké záběry odhalily obrovský hřbitov Volkswagenů, proč zde tato auta skončila?

                   

Volkswagen pokračuje v shromažďování přibližně 294 000 vozidel na naftu v rámci zpětného odkupu ve Spojených státech. Nedávno pořízené video od BBC (viz níže) nabízí pohled na jedno z obrovských provizorních parkovišť, kde automobilka uchovává své vozy před dalšími kroky. Hudba na pozadí, která je převzata z filmu Blade Runner, je pro dystopickou scénu více než vhodný doprovod. Klip umožňuje snadněji pochopit rozsah Dieselgate, a to zobrazuje jen zlomek dotčených vozidel.

VW koupila zpět 350 000 vozidel ve Spojených státech za cenu přesahující 7,4 miliardy dolarů, uvádí Automotive News s odkazem na zprávu agentury Reuters. Společnost nekterá z nich zlikvidovala, přičemž většinu hodlá po provedení nutných úprav prodat dále. Převážná většina je zaparkována na 37 plochách rozmístěných po celé zemi. Čekají, až je VW opraví a vyveze do zahraničí.

Automobilka zpětně odkupuje aférou dotčené naftové modely do konce roku 2019. Video nabízí pohled na nahromaděné vozy.

VW také shromažďuje dieselové vozy u Pontiac Silverdome v Michiganu (viz video níže). V roce 2017 bylo odcizeno 69 vozidel. Podvodníci pro ně vytvořili falešné doklady a prodávali je na auto aukci v Indianě.

Zástupci VW si i přes aféru myslí, že dieselová vozidla mají budoucnost – zejména v Evropě. „Nafta se blízké budoucnosti dočká renesance, protože lidé, kteří řídili diesely, si uvědomí, že to byl velmi pohodlný koncept pohonu,“ uvedl pro novináře na výstavě v Ženevě v roce 2018 generální ředitel Volkswagen Group Matthias Mueller.

V důsledku Dieselgate zvýšila společnost VW investice do elektrifikace. Její první čistě elektrické vozidlo přijde na trh v roce 2020.

Zdroj: BBC
Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články