Zaparkovaná auta na letišti si lidé z neznámých důvodů nikdy nevyzvedli. Zamířily tedy rovnou do aukce, ta za podpultové ceny nabídla krásné kousky

Někteří lidé parkují na letišti, jenže se už pro svoje vozy nikdy nevrací. Důvod je ve hvězdách, jenže pro ostatní to může být velká výhra.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Joe R. Pyle
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Joe R. Pyle
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Joe R. Pyle
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Joe R. Pyle
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Joe R. Pyle
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Joe R. Pyle
Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
                   

Opuštěné vozy na letištích se pravidelně dostávají do aukce, která letos proběhla 23. října. Příběhy deseti vozidel včetně Mini Cooperu S z roku 2015, BMW 530i 2002 a Nissanu Maxima z roku 1999 jsou prakticky totožné. Lidé je prostě nechali na mezinárodním letišti v Pittsburghu a bohužel původní majitele nejsou známí. Víme ovšem, že všechny se staly součástí letošní aukce, která se na letišti odehrává téměř každoročně, většinou na podzim.

Sbírka opuštěných vozů

Mnoho lidí jednoduše nechává svoje auta na mezinárodním letišti v Pittsburghu a vedení pořádá skoro každoroční aukci, aby se zbavilo rostoucí sbírky. Letošní kousky zahrnovaly například vozy Nissan Titan 2009, BMW 530i 2002, Chevy Impala 2007, Mini Cooper S 2015 či Pontiac G6 2007. Pokud byste hledat i něco na zimní úklid, letiště se zbavuje také některých kousků vlastního staršího vybavení. V aukci bývá i několik věcí ze ztrát a nálezů.

iZdroj fotografie: Pxhere

Protože ale nejde o obvyklý prodej použitých aut, nečekejte, že v případě vyhrané aukce rovnou odjedete v zakoupeném voze. Protože jde o opuštěné automobily, vedení musí každý prodej zařídit u místního ministerstva dopravy, což může trvat i 90 nebo více dní. Pak teprve následuje převod tohoto vozidla ze záznamů a držení letiště na jméno vítěze každoroční aukce. Rozhodně tedy nejde o akci pro nedočkavé nadšence.

Aukce letos s předběžnou nabídkou

Kvůli opatřením plynoucích z pandemie probíhala aukce v roce 2020 výlučně online. V nabídce bylo kolem 30 kusů vysloužilého vybavení i opuštěných vozidel. Letos aukční dům Joe R. Pyle akceptoval u některých vozů také předpříhozy ještě před zahájením živé aukce. Dražilo se však přímo na letišti a k dispozici byl živý přenos z aukce.

V loňské aukci se vydražil například Nissan Murano ročník 2006 s více jak 241 tisíci najetými kilometry našel nového majitele za 1 100 dolarů (24 590 Kč). Chevrolet Silverado, který má najeto něco přes 91 000 kilometrů se prodal za 18 250 dolarů (cca 400 000 Kč) a JGL Model 260 MRT našel nového majitele za 12 750 dolarů (285 000 Kč).

Co myslíte, že vede majitele vozu k tomuto podivnému kroku?

Zdroj: Joe R. Pyle

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články