Lewandowski a spol nemají na výběr. Hráči Bayernu musí jezdit v elektromobilech

                   

Že německý klub Bayern Mnichov sponzoruje Audi, to není žádná velká novinka. Bylo tomu tak v minulosti a bude tomu tak i v budoucnosti. Automobilka podepsala s klubem další smlouvu, která se týká sponzorství až do roku 2029. Dobrá zpráva pro klub jako takový, ale už ne až tak dobrá zpráva pro hráče. Pokud se těšili, že si vyberou Audi podle svého vkusu a zájmu, tak mají smůlu.

Hráči dostanou elektromobily

Ne všichni hráči klubu Bayern Mnichov asi budou spokojeni, jelikož hlavní sponzor se rozhodl, že jednoduše nebudou mít na výběr. A že dostanou všichni stejné auto. Problém pro hráče určitě nebude ani tak to, že všichni jezdí v tom stejném modelu, ale v tom, co je to za model. Auto se totiž rozhodlo, že hráči dostanou elektromobil. Konkrétně potom zajímavé SUV Audi e-tron.

Ve dvou variantách

Model Audi e-tron je nabízený ve dvou variantách, které jsou označované jako 50 Quattro a 55 Quattro. Hlavní rozdíl daných variant je ve výkonu. Zatímco ta první disponuje výkonem 240 kW, tak varianta druhá už umí nabídnout rovných 300 kW. A to přináší třeba i zrychlení z nuly na stovku za pouhých 5,6 sekundy, nebo možnost velmi dobrého dojezdu, který činí 400 kilometrů.

Změna pro většinu hráčů

Jelikož je Audi dlouhodobým sponzorem Bayernu, tak hráči pouze přesednou do jiného mobilu, protože na Audi jsou již dlouhodobě zvyklí. Pro někoho to však jistě bude výrazná změna v porovnání s tím, v čem jezdili doposud. Populární byly hlavně modely Audi Q7 nebo Audi SQ7, stejně jako nelze zapomenout na model Audi RS6. Ve všech případech šlo o verze se spalovacími motory. Nyní si tak hráči velkoklubu budou muset zvyknout, že místo k benzinovým pumpám budou muset zajíždět k elektronabíječkám. Podle specifikací by zde však neměli trávit dlouho, protože baterie se dá nabít i za 30–50 minut. Tak vyhlížejte, třeba v Německu nějakého hráče potkáte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články