Lewis Hamilton je stále nejlepším jezdcem. Co doopravdy stojí za jeho úspěchem?

Nejen že se tento pilot Formule jedna nedávno stal Sirem, zároveň se i po dlouhých letech pilotování F1 drží na prvních příčkách.

i Zdroj fotografie: Deposiphotos
                   

Britský pilot Formule 1 Lewis Hamilton získal v této kategorii již 7 světových titulů, to je stejně jako světoznámý Michael Schumacher. Velké popularitě se těší mimo jiné také proto, že je snad jediným pilotem černé pleti, který se v automobilovém sportu kdy dostal tak daleko. Už po prvním vítězství se o něm začalo mluvit jako o skvělém jezdci a tuto pověst si udržel dodnes.

První závody jezdil pod tlakem

Hamilton sám již několikrát přiznal, že jeho první jízda v F1 byla plná stresu a byl opravdu pod tlakem. Ten pramenil nejen ze strachu, že nepřekoná své soupeře, ale také z pocitu, že by mohl zklamat své fanoušky, kteří jej sledovali již od doby, kdy jezdil v GP2. V roce 2008 však už zaznamenal vítězství, kdy porazil Felipeho Massu o jeden bod.

iZdroj fotografie: Unsplash
Poslední 4 roky Hamilton jen vítězí.

Nejdříve jezdil za stáj McLaren, a to od roku 2007, kdy do světa Formule 1 nastoupil až do roku 2012 – tehdy přesedlal na Mercedes. S touto německou značkou jezdí dodnes a stále se těší velkým úspěchům. Měl zde zpočátku potíže kvůli technice, jelikož tým Mercedesu neměl příliš dobré pneumatiky na okruh a kolísala také rychlost.

Výborné řidičské schopnosti

Lewis Hamilton prakticky Mercedes zachraňoval svými výbornými dovednostmi coby řidič. I přes všechny obtíže dokázal stylem, jakým pilotoval svou formuli dojet několikrát na 3. místě. Během jeho první sezóny v barvách Mercedesu si však vybojoval první místo v Maďarsku, a to i přes to, že se mu měla přehřívat formule.

iZdroj fotografie: Unsplash
V roce 2013 přešel k Mercedes. Ze začátku měl potíže, nyní vítězí.

Sezónu 2013 zakončil na celkovém 4. místě se 189 body a před ním se nacházeli už jen Hülkenberg, Kobajaši a Petrov. Dodnes však už nasbíral 7 vítězství, z toho poslední 4 roky po sobě sbírá už jen zlaté medaile. Je oblíbený především pro svou chladnou hlavu, úžasné ovládání vozidla a skvělé zvládání vysokých rychlostí na mokré dráze.

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články