Lhal policii, aby se vyhnul trestu za překročení rychlosti. Hlídka ho za to poslala do čtrnáctidenní karantény

Překračování rychlostních limitů patří k nejčastějším prohřeškům řidičů nejenom na českých silnicích. Jeden z řidičů si přitom připravil trochu nedomyšlenou výmluvu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Existuje opravdu málo důvodů, kdy je možné překračovat rychlost. Pochopit se to dá třeba v momentě, kdy vezete raněného do nemocnice a nebylo možné přivolat záchrannou službu. V očích zákona jsou však pouhé výjimky a vše ostatní je bez milosti trestáno. O tom se ostatně přesvědčil i řidič luxusního Lamborghini Huracan, který jel 160 km/h v úseku s maximálním limitem do 70 km/h.

S výmluvou řidič neuspěl a šel do izolace

Když si policie všimla rychle jedoucího auta, vzápětí se na něj pověsila a donutila řidiče zastavit. Když k němu strážník přistoupil, vyslechl si jako vysvětlení, že spěchá na koronavirové testy, a nemůže se proto zdržovat. I když čekal, že se setká s pochopením, celé to spíše vypadalo jako způsob, jak prohnat své Lamborghini a uniknout trestu.

iZdroj fotografie: Unsplash.com

Jenže policie na takovou výmluvu neskočila a řidiče na místě zadržela, neboť více jak dvojnásobné překročení rychlosti je mimořádně závažné. Například v České republice za to hrozí pokuta až 10 000 Kč a odebrání řidičského průkazu na 6 – 12 měsíců, stejně jako udělení až 5 bodů. V některých zahraničních zemích jsou přitom tresty mnohem tvrdší, někde dokonce řidiči automaticky končí ve vězení.

iZdroj fotografie: Lamborghini

Bezohledný řidič však nemusel pouze uhradit odtažení auta a tučnou pokutu. Namísto testů mu totiž byla nařízena 14denní domácí karanténa, aby nedocházelo ke zbytečnému šíření Covidu-19. Vysoká rychlost navíc nemusí nutně znamenat, že budete v cíli výrazně dříve – někdy je časový rozdíl oproti běžné rychlosti minimální.

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Jindřich Honzel

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruští piloti mají nad ukrajinskými bezkonkurenční výhodu: vidí je totiž mnohem dříve a pálit mohou z dálky až 400 km, bránit se jim nemohou
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
adbz.cz
adbz.cz
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice