Limitovanou sérii BMW M4 CS můžete potkat už i v Čechách. Jede parádně

                   

Když se řekne BMW M4, každý fanoušek motorismu dobře ví, s jakým autem má tu čest. Co ale v případě, když se za název přidají písmena CS? V tu chvíli mluvíme o povedené limitované sérii. Tu už nemusíte prohlížet jenom na fotografiích, či doufat že ji uvidíte za hranicemi na západ od nás. Toto auto se prohání i na našich silnicích.

Dominantní sportovní vzhled

Jedinečné BMW M4 CS se rozhodně nedá přehlédnout, jelikož při jeho tvorbě byl kladen výjimečný důraz hlavně na unikátní sportovní vzhled, který vychází z klasických M modelů, ale nabízí přece jenom něco navíc. S kým máte tu čest samozřejmě snadno poznáte i podle písmen CS, které doplňují samotný název.

Třílitr s výkonem 460 koní

Nejenom že vás auto ohromí tím, jak vypadá. Ohromí vás i svým zvukem. Stačí sešlápnout plyn as vy uslyšíte dokonalý zvuk, který má na svědomí výkonný 3 litrový motor s výkonem až neuvěřitelných 460 koní. A co to znamená v praxi? Když sešlápnete plyn až na podlahu, máte na tachometru stovku za 3,9 sekundy. Tohle zrychlení vás usadí do sedaček a nahrne vám krev do hlavy. A díky sedmistupňové dvojspojkové převodovce M DTC Drivelogic si můžete naplno užívat zážitek z rychlosti a řízení, zatímco vůz se postará o vše ostatní.

Ale pozor, auto může klidně využít i ten, kdo se chystá na běžnou delší jízdu. Jak pro jeho pohodlí, tak i proto, že sedmý stupeň dokáže držet otáčky v nízkém pásmu, a tak příjemně optimalizovat spotřebu. A ta se může držet na hodnotě 8,4 l/100 km, pokud mluvíme o kombinaci jízdy ve městě i mino něj. Tedy pokud jedete s rozumem.

Zábava za 3 miliony

Limitovaná série BMW M4 CS je zkrátka jedinečným autem. Ale není pro každého. Kolik tato limitka stojí? Bavíme se o částce ve výši 3 milionů korun. Je jasné, že toto auto není pro každého. Kdo ho však má, ten má být na co hrdý. Ostatně podívejte se sami na video představení auta, které skutečně nemá a nikdy nebude mít jenom tak někdo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články