Litinové profily a obrábění kovů od profesionálů. Jak vybrat tu správnou variantu?

Strojírenství a stavba nejrůznějších komplikovaných budov nebo zařízení si žádá pořádné vybavení a jednotlivé prvky pro konstrukci.

                   

V dnešní době jsou většinou základem kvalitní a odolné nerezové materiály. Jenže každá nerezová slitina rozhodně není stejná. Záleží na poměru jednotlivých příměsí i způsobu opracování, kdy dohromady vzniká kombinace specifických parametrů a vlastností vhodných pro další využití. Jak si tedy poradit s výběrem těch správných kousků a na jakou společnost se obrátit, když hledáte litinové profily nebo potřebujete využít obrábění kovů.

Výroba litiny pro vaše konkrétní potřeby

Při strojírenské výrobě je vždy velmi důležité zvolit to správné řešení konkrétní litiny. Jde o jednotlivé detaily, které dohromady vytváří funkční celek. Pokud si dáte záležet na volbě té správné litiny a jejím následném opracování pro dosažení optimálních parametrů, je úspěch zaručen. A co dělat, kdy si nevíte rady, jaká varianta by byla nejlepší? Nechte si poradit od profesionálů, kteří se zabývají sléváním a opracováváním litiny. Kvalitní slévárna litiny navíc nabízí hned několik různých variant nerezových plechů a profilů, takže si snadno vyberete nejlepší variantu.

Výhody šedé litiny

Šedá litina nabízí hned několik praktických výhod, díky kterým se hodí pro různé použití a mnohdy i značnou zátěž. Konkrétně nabídne snadnou obrobitelnost pomocí různých technik. Dále se vyznačuje velmi dobrou kvalitou povrchu a má o zhruba 10 % menší hmotnost v porovnání s klasickou ocelí, což může hrát důležitou roli v některých konstrukcích, kde je potřeba správně vyvážit pevnost a odolnost v kontextu s maximální hmotností. Šedá litina se také doporučuje všude tam, kde je potřeba tlumit vibrace. Díky svému složení nabídne jednodušší a především časově méně náročné obrábění, což představuje důležitý faktor pro rychlou a cenově přijatelnou výrobu většího množství kusů. Jemnější sktruktura vzniká díky přímému slévání, čímž opět nabídne rozdíl oproti jiným materiálům.

Nabízená šedá litina je dostupná hned v několika různých třídách tvrdosti, s čímž se pojí rozdíly i v parametrech, jako jsou tvárnost, tepelná vodivost a další. Díky kombinaci těchto faktorů tak může vzniknout přesně takový kousek litiny, který budete potřebovat pro své záměry.

Obrábění kovů pomocí různých metod

K výrobě nejrůznějších součástek a dílů patří nejenom slévání litiny, ale také obrábění. Pomocí těchto technik je možné upravit tvar, rozměry a částečně také specifické vlastnosti jednotlivých materiálů. Obrábění má několik různých podob a záleží na tom, jakou konkrétní technologii využijete. Velké oblibě se těší klasické obrábění soustružením. Zde je možné nechat si připravit klidně i jenom jeden jediný kus. Pro úpravu povrchu zase poslouží frézování, kdy dojde ke změně povrchových vlastností dané součástky, plechu či jiného výrobku z nerezové litiny. Pozor si dejte maximálně na limity uváděné pro rozměry, které je možné opracovat pomocí konkrétního stroje. Příliš velké či naopak velmi malé součástky je potřeba připravit jinými metodami či v jiných strojích.

Strojírenská výroba podle nejvyšších standardů a norem

Kvalitní strojírenská výroba od společnosti UCB Technometal, s.r.o. je kombinací několik různých technik a způsobů obrábění nejrůznějších materiálů. Cílem je nabídnout pestré spektrum úkonů, s jejichž pomocí dosáhnete optimálního výsledku z pohledu potřebných součástek a vybavení. Veškeré nabízené služby strojírenské výroby jsou zajišťovány s potřebnými certifikáty a podle zavedených standardů, které je nutné splnit pro zachování optimální kvality a deklarovaných vlastností.

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruští piloti mají nad ukrajinskými bezkonkurenční výhodu: vidí je totiž mnohem dříve a pálit mohou z dálky až 400 km, bránit se jim nemohou
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
adbz.cz
adbz.cz
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice