Logo Volvo na masce chladiče má praktickou funkci, o které řidiči netuší

                   

Vozy Volvo jsou dlouhodobě vyhlášené svou bezpečností, ale i spolehlivostí. Nejde však o jedinou věc, která je na nich zajímavá. Mají ještě jednu vychytávku, o které mnoho lidí vůbec netuší. Jedná se o drobnost, která však dokáže usnadnit život. A jenom ukazuje, jak vše může mít nějaký význam, i když se to na první pohled nezdá.

Zaměřte se na přední masku chladiče

Tím místem, kde onu vychytávku u vozů Volvo najdeme, je přední maska chladiče. Vozy této značky jsou poměrně dobře rozeznatelné, a to nejenom proto, že ty modernější mají masku celkem výraznou. Na rozdíl od řady jiných značek je to i proto, že právě na samotné masce chladiče se nachází i samotné logo automobilky. I to je celkem charakteristickým poznávacím prvkem.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Typické je pro Volvo logo s kruhem, které má ve své pravé horní části drobnou šipku. Uvnitř kruhu je obvykle samotný nápis a dále je logo doplněno jednou v podstatě úhlopříčnou linií. A právě toto logo, které se na první pohled může zdát jenom jako prvek pro označení vozu, má i svou praktickou funkci.

Umíte otevřít kapotu?

Teď nejsme u vozů Volvo, ale u jakéhokoliv jiného auta. Ovládacím prvkem uvnitř vozu odemkneme přední kapotu, která lehce vyskočí nad karoserii našeho vozu. V tu chvíli musíme přijít, strčit ruku pod ní a hledat onu pojistku, kterou uvolníme proto, aby šla kapota bez problémů otevřít. Pokud máte roky stejné auto, jdete na jistotu. Co ale v případě, kdy sednete do jiného vozu, či je snad často střídáte?

Můžete si říci, že kapotu až tak často neotevíráte, ale ani to nemusí být až tak úplně pravda. Čas od času je třeba zkontrolovat hladiny provozních kapalin, stejně jako je nutné například doplnit vodu do ostřikovačů. A tak bude nutné kapotu otevřít. Pokud bude tím vozem, kde vás to čeká právě Volvo, oceníte zde jeho zajímavou vychytávku.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Kde je ona pojistka?

Co když vás čeká otevření kapoty u vozu Volvo? Je to překvapivě jednoduché. Nemusíte dlouhé minuty jezdit rukou poslepu pod kapotou a hledat místo, kde uvolníte pojistku. Stačí se podívat na logo, které vám ukáže, kde přesně je.

Podívejte se na onu typickou šipku, charakteristickou pro samotný znak značky. Tato šipka vede na úhlopříčnou linii skrz masku chladiče. A po té prstem jeďte dále, dodržujte směr linky, až dojedete k místu, kde je otevřená kapota. V tomto místě zanořte pod kapotu své prsty a právě zde najdete tuto pojistku. Tu stiskněte a kapotu můžete otevírat. Jednoduché, přitom sofistikované a praktické.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jaké máto auto?

Samozřejmě tento návod nemusí být funkční u všech vozidel Volvo, jelikož se vyrábějí dlouho, v různých typech a modelech. U většiny si ale dovolíme říci, že tento postup spolehlivě funguje a logo značky tak má jednu zajímavou vychytávku, o které řada lidí, a to ani dlouholetých majitelů těchto vozidel, nemá ani tušení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články