Luxusní Audi V8 z roku 1990 najela za posledních třicet let jen 218 kilometrů. Je v naprosto dokonalém stavu

                   

Stav tachometru je jedním z parametrů, na který hledíme, pokud vybíráme auto. Pokud je desítky let staré, jenom těžko můžeme očekávat, že bude mít najeto úplné minimum. I když, i to je možné. A to v případě tohoto vozu Audi, který je aktuálně na prodej. S autem se totiž po třicet let skoro nejezdilo.

Luxusní Audi z roku 1990

Už na první pohled toto Audi V8 budí velkou pozornost. Stylový vzhled ukazuje nadčasovost designu. Ten se sice se současnými moderními modely nedá srovnávat, ale na druhou stranu málokdo by tipnul, že tento vůz pochází z roku 1990. A těžko by to kdokoliv odhadoval i podle vzhledu, jelikož tento vůz je v naprosto dokonalém stavu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Připomenout je třeba i to, že celkově se tohoto modelu v letech 1988 – 1993 vyrobilo jenom kolem 21 000 modelů. Je tedy jasné, že i toto se výrazně podepisuje na prodejní ceně. Ta je stanovena na 74 950 euro. Vzhledem k zajímavosti auta se jistě najde osoba, která bude mít zájem a podobné peníze vyplatí, pro možnost mít toto zajímavé Audi ve své sbírce

Auto s minimálním nájezdem

Důvodem, proč toto Audi V8 vypadá tak skvěle, je i to, že má naprosto minimální kilometrový nájezd. Stačí se podívat na stav tachometru a rázem zjistíte, že má dohromady nejeto jenom 218 kilometrů. A to za třicet let svého stáří. Navíc většina byla spojena s jízdou prvního, belgického majitele, který s Audinou podle informací najel 157 kilometrů. Zbývajících pár desítek najel nizozemský sběratel, který si chtěl vůz spíše jenom projet, než ho používat na běžné cesty.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Motor, který zaujme

Audi V8 z tohoto roku, s takto malým nájezdem, je skutečnou raritou. Většina těch, kdo stejný vůz měli, si ho totiž neváhali dostatečně užít. A to hlavně díky motorizaci, která je pod kapotou. Jakýmsi základem byl motor V8 o objemu 3,6 litrů. Později, v roce 1991, byl ještě přidán silnější agregát, taktéž V8, tentokrát s objemem 4,2 litrů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články