Luxusní BMW M3 E46 – camo edition

                   

Ve světě automobilismu to funguje stejně, jako všude jinde. Každý rok se nám ukazuje velké množství nových modelů a ty předešlé se stávají staršími a jsou okoukané. Ale stejně jako kdekoliv jinde, i mezi auty najdeme kousky, které jsou nadčasové a řadí se k tzv. klasice. Dneska jsme si do hledáčku vzali model M3, kterým neurazíme snad žádného ‚petrolheada‘. Konkrétně jsme se chopili ‚é čtyřicet šestky‘ jejímž majitelem je Waldi Franz. BMW E46 patří na silnici k těm autům, která vidíme více než často, ale přesto je jeho design tak povedený, že i dnes, 11 let po ukončení jeho výroby, může zcela konkurovat dnešním vozidlům a není okoukané. Pánové z mnichova odvedli opravdu dobrou práci. A samozřejmě i tenhle model vyšel ve verzi M.

Tohle ‚eMko‘ jste si mohli koupit pouze ve verzi cabrio nebo kupé a disponovalo 3.2l osmiválcem a 252kW. Jeden takový malý zázrak vlastní i Waldi Franz. Ovšem jeho ‚eM trojka‘ je zvláštní, a to jak ‘vnitřnostmi‘, tak i zevnějškem. Než se dostaneme ke všem úpravám, tak je nutné říct, že Waldi si na svém autě udělal všechno kromě kamuflážní fólie sám. M3 se k němu dostalo v roce 207 a od té doby na něm probíhají úpravy.

Tak a teď už konkrétně. BMW dostalo nový přední CSL nárazník s dominantním otvorem pro přívod vzduchu na levé straně. Stejně, tak bylo nahrazeno i víko kufru, na jehož místo šla opět verze z CSL z karbonu a difuzor (opět z verze CSL). Tento stroj stojí na VMR VB3 CSL kolech o rozměrech 19×9.5 vpředu a 19×1 vzadu, na kterých jsou nazuté gumy Falken. O podvozek se starají pružiny a tlumiče KW V3, které perfektně auto snížili a řízení se tak stalo opravdu zážitkem. Dále se vytáhly všechny lemy pro dosažení ještě lepšího vzhledu. Posledním počinem byla arctic camo folie. Musíme přiznat, že vůz v kombinaci s touto folií, je opravdu lahůdka a nemusíme snad dodávat, že jen málokdo se za ním neotočí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub