Má váš automobil z ničeho nic větší spotřebu? Existuje pár věcí, na které je nutné se zaměřit

Pokud si pravidelně kontrolujete spotřebu a váš vůz z ničeho nic bez zjevné příčiny spotřebovává více paliva než běžně, zkuste se zaměřit na následující věci.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pro řidiče je typické, že obvykle kontrolují spotřebu paliva v automobilu každou chvíli. Ve skutečnosti se ani nemusí moc snažit, protože palubní počítač jim ukazuje, kolik nafty nebo benzínu spotřebuje vozidlo na 100 kilometrů jízdy. Problém nastává, když se spotřeba paliva zvyšuje bez zjevného důvodu. V některých případech však můžete problém odhalit i sami a ušetřit za návštěvu autoservisu.
Jaký může být důvod zvýšené spotřeby paliva?

Existuje mnoho důvodů, proč se může spotřeba paliva v automobilu zvýšit. Musíte však problém hledat krok za krokem, abyste jej mohli najít a odstranit. Nejdříve je nutné zkontrolovat obyčejné věci, jako jsou správně nahuštěné pneumatiky, zbytečný náklad v zavazadlovém prostoru, jiný styl jízdy nebo například namontovaná a nevyužitá zahrádka na střeše automobilu.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Špatná kvalita natankovaného paliva

Pokud je všechno v normálu, problém bude někde jinde. Ze všeho nejdříve je zapotřebí si vzpomenout, kde jste naposledy tankovali palivo. V případě, že by bylo palivo nekvalitní, mohlo by být právě ono důvodem, proč se zvýšila jeho spotřeba. V takovém případě by bylo řešení jednoduché – natankovat na jiné čerpací stanici, kde je palivo kvalitnější.

Celý problém může být složitější, než se zdálo

Pokud ani to nepomůže, bude celý problém malinko složitější. V takovém případě mohou být na vině přidřené brzdy, špatná funkce klimatizačního systému, vada v zapalování, chybná lambda sonda, špatná činnost průtokoměru a v tom nejhorším případě špatné vstřikovače. V těchto případech už je lepší svěřit automobil do rukou zkušeného mechanika, který si automobil připojí na diagnostiku a pomocí ní přesně určí daný problém.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Odkládání situace

Žádný řidič by neměl podceňovat situaci, kdy jeho auto spotřebovává více paliva. Ve skutečnosti tak neustále hází peníze do kanalizace. Čím dřív se tento problém vyřeší, tím menší budou náklady na palivo automobilu. Navíc pokud problém přetrvává delší dobu, prodraží se vám palivo o značnou částku, za kterou byste problém dávno opravili. Tak či tak budete muset tuto chybu řešit. Čím dříve to uděláte, tím více peněz ušetříte.

Zdroj: CarMecanics

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 332 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Největší vojenská letadla, u kterých je záhadou, že se vůbec vznesla do vzduchu. Moderní obři vážící stovky tun
Události247.cz
Spolek Kappa Omega zmizel ze seznamu podporovaných aktivit Právnické fakulty. Feri údajně obtěžoval i studenty právnické fakulty
VědaŽivě.cz
Sonda Perseverance a její úžasné záběry Marsu. Takový druh snímku ještě nikdy nebyl pořízen
adbz.cz
Deset přírodních metod, jak vypudit pavouky z bytu jednou provždy a bez chemie. Už žádné pavučiny ani hrůza v očích