Televizní magnát a fotbalový boss našel své Lamborghini na cihlách bez kol. „To by se jinde ve světě nestalo,“ rozčiloval se

Zloději si vyhlédli na předměstí italský supersporťák, ze kterého ukradli kola a brzdy. Policie majiteli vozu ale sdělila, že pachatelé zřejmě nebudou dopadeni.

i Zdroj fotografie: Policie Glyfada
                   

Ladné křivky nadupaného Lamborghini přitahují pohledy nejen automobilových fanoušků. Ke smůle majitele rudého italského supersporťáku také zájem nenechavců. Ti se rozhodli ukrást z vozu kola, která je téměř nemožné dál prodat. Pokud by je nabízeli na inzertních portálech, bylo by hned jasné, že jdou kradené. Mohli si je také prostě chtít nechat pro sebe, protože by skvěle vypadaly jako ozdoba garáže.

Luxusní sporťák neměl kola

Krásný luxusní automobil Lamborghini Huracán Spyder, který stojí přes 300 tisíc eur, tedy zhruba 7,4 milionu korun, byl zaparkovaný nedaleko athénské riviéry. Vůz však nebyl kompletní. Kola a také kotoučové brzdy a třmeny z předních kol zmizely. Supersportovní auto patří majiteli blízkovýchodní televize Arabica a prezidentovi libanonského fotbalového klubu Bourj FC Adnanu Yassinemu.

Majitel italského krasavce, který je v Řecku teprve několik měsíců, policistům řekl, že si všiml, že autu chybí kola, když se chystal odjet na jednání. „Chtěl jsem jít na plánovanou schůzku a najednou jsem ho viděl v tomto stavu,“ poznamenal Yassine. K incidentu došlo během noci na jihoathénském předměstí Glyfada. „To, co se stalo mému autu, se neděje ani jinde ve světě, natož doma v Iráku,“ dodal.

Policie nemůže nic dělat

Podle televizního magnáta míra krádeží v Glyfadě začíná být alarmující. „Mnoho mých přátel se stalo obětí krádeže, ať už v domě nebo v autě, ale i tašek a dalších drobných předmětů,“ řekl Yassine s tím, že krádež nahlásil i proto, aby úřady konečně začaly jednat. „Není možné, aby v takové oblasti, jako je Glyfada, docházelo k desítkám podobných incidentů každý den,“ dodal.

Podle libanonského fotbalového bosse mu ale policisté řekli, že pachatele krádeže kol z Lamborghini v podstatě nebude možné dopadnout. „Ztratil jsem celé tři hodiny svého života, abych byl nakonec informován, že nemohou nic dělat, stěžoval si. Škody na automobilu byly odhadnuty na 40 000 eur, což je v přepočtu 980 tisíc korun.  Nejhorší pro majitele vozu zřejmě bude, že auto je plně pojištěno pouze v Libanonu.

Kolik korun byste maximálně dali za sporťáka?

Zdroj: Policie Glyfada

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná