Magnety na olejový filtr: Ne mýtus, ale užitečný trik zkušených řidičů

                   

Už jste také slyšeli o tom, že se na olejový filtr dávají magnety? Pokud ne, jistě se s tímto postupem dříve nebo později také setkáte. A pokud k tomu už došlo, jistě vás zajímá, zda tato metoda skutečně k něčemu je, nebo se jedná o známý mýtus. Podívejme se společně na vše, co vás může zajímat.

Někdy je součástí filtru

Pokud jste někdy olejový filtr rozebírali, tak vás možná zaujala, že se zde kousek magnetu nacházel už z výroby. Právě tento fakt může ukazovat na to, že to nebude až taková hloupost, jak si mnozí myslí a že tento postup skutečně může i k něčemu být. Magnety na olejový filtr proto lidé dávají v podstatě proto, aby vylepšili funkci použitého magnetu z výroby, který v některých případech nemusí být dostatečný.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jakýkoliv magnet

Pokud se rozhodnete magnety na olejový filtr dát, je dobré říci, že to nemusí být nijak speciální magnet. Plně postačí úplně běžné magnety, které se vám někde válí doba, nebo se kterými si třeba hraje vaše dítko. Nic specifického není potřeba.

A proč se používají?

Nyní patrně ta nejdůležitější otázka, která vás zajímá. Proč se magnety na olejovém filtru používají a proč je někteří řidiči přidávají? Odpověď je celkem jednoduchá. Je třeba mít na paměti, že olej v podstatě neustále cirkuluje a tak se postupem času znehodnocuje. A to i různými nečistotami. A není výjimkou, že ty mohou být i kovové. Může se jednat o velmi drobné částečky kovu.

A právě magnet může být pomocníkem, jak zajistit, aby dále necirkulovaly, ale aby došlo k tomu, že je magnet bude držet na určeném místě v rámci olejového filtru. Tím lze prakticky zlepšit kvalitu oleje, tak lze dokonce také ochránit motor. Kovové nečistoty skrz stěnu přilnou k magnetu a zůstanou zde a dále nebudou celým systémem cirkulovat.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Když to chcete zkusit

A co dělat, pokud to chcete zkusit? Je to jednoduché. Stačí pár magnetů přiložit na olejový filtr. Jelikož ale hrozí, že vlivem jízdy začnou postupně sklouzávat a odpadávat, je vhodné na každý z nich kápnout trochu vteřinového lepidla, které je udrží na svém místě. Potom můžete sami vyzkoušet, jak tato metoda funguje. Zda zachytí, co mají, zjistíte nejlépe tak, že po výměně se rozhodnete stávající olejový filtr rozebrat a podívat se dovnitř.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články