Majitel zapomněl, že má v garáži od roku 1972 perfektně zachovalou Corvette. Za tu dobu z něj udělala milionáře

V garážích jsou občas ukryty opravdové skvosty, mezi něž patří i legendární Chevy Corvette z 80. let 20. století, který byl zcela náhodou objeven při uklízení pozemku.

Chevrolet Corvette i Zdroj fotografie: Jim Kevan
                   

Příběh přinesl samotný majitel, který na svou Corvettu časem zapomněl. Jak se to mohlo u takového auta stát? „Jednoduše jsem ji nemohl řídit“, odpověděl. A tak mu od roku 1972 stálo v garáži a ani ho nenapadlo se k němu později vrátit. Důvod je přitom docela absurdní, i když to v té době asi jinak nešlo. Co teď s autem bude zatím nesdělil, z tu dobu však zásadně nabralo na ceně.

Proč zůstala Chevy Corvette pokrytá prachem

Tehdy 22letý Jim Kevan přijel do vozového parku Grabiak Chevrolet v Nové Alexandrii v Pensylvánii, kam si trochu neuváženě objednal sportovní vůz Corvette ZR1 z roku 1972. Na svou dobu se jednalo o mimořádně výkonné auto, které bylo v základu osazené 5.7litrovým motorem o síle 149 kW. Jim Kevan se nicméně rozhodl pro ještě nadupanější model s motorem LT-1, jehož výkon dosahoval 190 kW.

iZdroj fotografie: Jim Kevan

Ačkoliv měl současný majitel tohoto skvostu požadovanou částku, přesvědčil ho prodejce ke koupi jiného modelu. Jednalo se totiž o tak silný stroj, že ho na silnici byla „škoda“ a problémy dělaly i úřady. Jim se proto rozhodl pro slabší Corvette 454, která sice měla méně výkonný motor, stále se však jednalo o velmi dobrý stroj. Jenže zklamání se dostavilo hned o několik dní později, kdy chtěl jeho nový majitel uzavřít pojištění.

iZdroj fotografie: Jim Kevan

Cena samotného vozidla byla tenkrát 6 200 $, což byly ve své době velké peníze – dnes jde o zhruba 133 000 Kč. Jenže pojištění se vyšplhalo na částku zhruba pětiny pořizovací ceny auta, tedy na 1 200 $ / ročně. I v současnosti by se přitom jednalo o velmi vysokou částku (téměř 26 000 Kč). Jim se proto rozhodl, že svou „korvetu“ schová do garáže a pořídí si jiný vůz, s nímž bude moci fungovat za normální cenu.

iZdroj fotografie: Jim Kevan

Do toho navíc přišla rodina a koupě domu, a Jim si proto nemohl dovolit takové luxusní záležitosti. Peníze na to sice měl, ale potřeboval je soustředit jinam a bez pojištění zase cestovat nechtěl. Na tachometru tak zůstal nájezd 967 mil, tj. asi 1,5 tisíce kilometrů, a celý interiér i exteriér je mimořádně zachovalý. Dnes se Corvette 454 v zachovalém stavu nebo po renovaci prodává mezi 30 a 60 tisíci €, což je zhruba 784 000 – 1 570 000 Kč.

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Jindřich Honzel

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko zjišťuje informace za pomoci špionážních plavidel Vishnya: ta mohou být přitom sama sledována, ani o tom neví
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka