Majitelé starších vozů Tesla se mohou těšit na novinku – plně autonomní řízení

                   

Tesla je na poli současných automobilů velkým inovátorem. Jak z důvodu, že nabídne elektromobily s dobrým dojezdem, tak i z důvodu, že nabídne celou řadu systémů, které umožní i zcela autonomní jízdu. A s každým novým modelem jsou vlastnosti lepší a lepší. Nutno však dodat, že zklamáni nemusí být ani majitelé starších modelů, pro které Tesla připravila zajímavou novinku.

Plně autonomní řízení i pro starší vozy Tesla

O jakou novinku jde? Týká se plně autonomního řízení. To si mohou naplno užívat majitelé novějších modelů. Nyní si ho však vyzkouší i ti, kteří mají auto starší. To proto, že je připravena aktualizace, díky které bude moci tuto funkci využívat i ve starších vozech. Pro mnoho majitelů je to rozhodně velmi dobrá zpráva, jak mít v podstatě lepší vůz, než v době koupě. U jiných automobilek něco takového až tak časté není.

Aktualizace bude dostupná pro více než 500 000 vozů

Elon Musk oznámil, že daná aktualizace bude dostupná pro více než 0,5 milionu starších vozidel Tesla. Právě tento počet vozů je stále kompatibilní s novým procesorem, který je označený jako FSD. Což znamená Full Self Driving. Ten společnost uvedla letos v dubnu a vyvíjela ho nejenom pro použití ve vozech nových, ale i tak, aby bylo možné jeho využití i ve starších modelech, které tak dostanou zcela novou vlastnost.

Daný čip by měl být více než 20x účinnější, než ten předchozí, s označením Nvidia HW2 +. To by mělo vozy Tesla pochopitelně posunout na zcela novou úroveň a opět upevnit její pozici jak na poli elektromobilů, tak hlavně na poli autonomních vozů. Ty jsou podle mnoha odborníků budoucností současného automobilového průmyslu. Unikátní je na daném čipu například i fakt, že se skládá z více než 6 miliard tranzistorů.

Aktualizace budou dostupné zdarma

Nyní odpověď na velmi důležitou otázku, která pochopitelně mnoho lidí zajímá. Kolik daná aktualizace bude stát? I tady Tesla ukazuje, že je skutečným inovátorem, stejně jako ukazuje, že není jako všichni ostatní. Daná aktualizace a nová funkce plně autonomního řízení bude zcela zdarma.

Nejde o jedinou novinku Tesly

Na závěr dodejme, že vylepšení starších vozů není jedinou novinkou, která se přímo týká využívání autonomního řízení. Důležité je dodat také to, že je v plánu i zcela unikátní projekt s názvem Robotaxi. Jak už se dá odvodit ze samotného názvu, skutečně má jít o službu taxislužby, ve které však nebude klasický řidič, ale auto pojede samo. Stačí mít v mobilu aplikaci a auto si zavolat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články