Přestavěli starý dobrý Maluch a vyjeli s ním na legendární okruh Nürburgring. Podívejte se, jak to dopadlo

Jen málokdo považuje starý dobrý Maluch za auto, se kterým je vhodné vyjet na závodní okruh. Poláci ovšem dokázali, že možné je opravdu vše.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jízda na závodní dráze je spojena s extrémní rychlostí, soutěživostí a silnými sportovními emocemi – jen málokdo by si troufnul vyrazit na takové místo pouze se starým dobrým Maluchem. Jak ovšem můžete vidět na níže uvedených záběrech, kutilové z Polska se rozhodli, že jedno takové starší auto přestaví do závodní podoby.

Německý okruh Nurburgring

V sousedním Německu můžete najít zařízení, které nese název „Nurburgring“ neboli „Zelené peklo“, což je úsek trati, kam může čas od času po zaplacení vstupního poplatku vjet prakticky každý řidič s jakýmkoliv autem. Pořádají se zde tzv. „Touristenfahrten“, kdy mají zúčastnění možnost projet celé kolo okruhu včetně Severní smyčky, a to bez nutnosti jakékoli přípravy – to má za výsledek fakt, že se v den konání této akce objevují na trati různé vozy. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Než se ovšem do „Zeleného pekla“ vydáte, je dobré se s celou tratí dobře seznámit, a to nejlépe na simulátoru, abyste přesně věděli, kde se nacházíte a jakým směrem se potřebujete vydat. Jízda tak pro vás bude určitě příjemnější a mnohem méně znepokojivá. I když bude vaše závodní auto starý dobrý Maluch. 

Maluch na závodní dráze

Video, na které se můžete podívat níže, je dokonalou ukázkou toho, že motorismus si lze užít opravdu mnoha různými způsoby. Oblíbený Maluch se pro rychlou jízdu nehodí, ale polští nadšenci ukázali, jak lze se správným přístupem dokázat opravdu cokoliv. Níže se můžete podívat na záběry, které kamera zachytila přímo z vnitřních prostor vozu: 

Podle vlastníků „Zeleného pekla“ se na dráze objevují různé vozy, jako například Volkswagen Transporter, Ford Transit v kurýrní verzi, rodinné Opely Zafira nebo také nejnovější generace Porsche 911. Všichni řidiči jsou však nuceni k tomu, aby si dávali po celou dobu jízdy pozor, neboť neopatrné chování v takovém prostředí může vést k velmi nebezpečným situacím. Dokonce prý bývají dny, kdy mají bezpečnostní služby na trati plné ruce práce.

Jaký vůz byste si do Zeleného pekla zvolili vy?

Zdroj: Michal Ghany

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„F-16 je zranitelným cílem pro ruský systém S-300 i letouny Su-35 a MiG-31,“ myslí si americký bojový veterán Davis
Události247.cz
Události247.cz
Dovolená v Chorvatsku se může výrazně prodražit. Při výběru peněz z bankomatu je důležité dbát na konverzi
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Je libo optickou iluzi k prověření vaší pozornosti? Pokud dovedete na fotce najít skrytého ptáka za 7 sekund, jste fakt dobří
adbz.cz
adbz.cz
Nebaví vás neustálá dřina v kuchyni? Přichází čas na pořádné vychytávky