Malý, ale odolný. Takový je opancéřovaný Smart ForTwo

                   

Často jme zvyklí na to, že když se mluví o nějakém opancéřovaném autě, jsou to velké luxusní limuzíny, které využívají například prezidenti, nebo další vysoce postavení významní lidé. Důvodem je jejich bezpečnost. Aby se však takové úpravy dočkalo jedno z nejmenších aut na trhu, to není až tak běžné. A přesto k tomu dochází. Příkladem je tento opancéřovaný Smart ForTwo. Na první pohled vypadá běžně a nenápadně. Kdo se však posadí dovnitř a zavře dveře, je v tu ránu osobou, která je v bezpečí.

Mnoho bezpečnostních prvků

Tento opancéřovaný Smart ForTwo má nabídnout velkou ochranu v celé řadě nebezpečných situací. Díky zvýšené odolnosti a díky řadě bezpečnostních prvků sníží následky dopravní nehody, dokáže odolat ohni, stejně jako dokáže zastavit i kulku vystřelenou z běžné pistole. To vše například díky použití kevlaru, díky novým ocelovým rámům, nebo díky špičkovým zesíleným sklům. K tomu všemu přidejme inovativní pneumatiky, na kterých je možné nějaký čas jet i když jsou poškozené.

i

Úpravy, které moc neváží

Možná si řeknete, že tento opancéřovaný Smart ForTwo bude v praxi nepoužitelný, jelikož se dané úpravy negativně podepíší na jeho hmotnosti. Ani to není až tak úplně pravda. Společnost z Erfurtu která se na dané úpravy zaměřuje použila moderní lehké materiály, které hmotnost původního vozidla zvýšili jenom o pouhých 118 kilogramů. Tedy o váhu, která je jenom lehce vyšší než hmotnost většího pasažéra. V kombinaci s výkonem 90 nebo 109 koní je tak auto stále bez problémů použitelné v běžném provozu.

Pro toho, kdo nechce budit pozornost

Pro koho vlastně může tento Smart ForTwo být? Úpravce vozidel míří na klientelu, která chce být v bezpečí, ale zároveň nechce budit pozornost. Pokud nějaká známá osobnost vyrazí ve svém luxusním autě, nikomu neunikne. Když bude řídit Smart, nikdo se za daným autem ani neotočí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články