Kamion předjížděl na plné čáře a málem při tom zabil všechny cestující v protijedoucím autobusu

Doživotní zákaz řízení hrozí řidiči kamionu, který nebezpečně předjížděl na polské okresní silnici. Ohrozil další účastníky provozu a jen zázrakem se vyhnul střetu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Polské silnice bývají mnohdy zdrojem kuriózních videí, které můžete vidět různě po sociálních sítích. Předjíždění je na silnicích naprosto běžné. Pokud ale vidíme například na dálnici předjíždět kamion, je všem řidičům jasné, že tento manévr nebude tak rychlý jako v případě osobního automobilu. Řidič kamionu na videu se zjevně přepočítal. Svým neopatrným předjížděním neohrozil jen řidiče ve vlastním pruhu, ale také ty v tom protijedoucím.

Předjíždění kamionů

Všichni řidiči jistě znají, jak otravné může být, když se kamiony začnou na dálnici předjíždět. Primárně na těch českých, které mají mnohdy pouze dva pruhy, a tak není možné kamiony objet a je nutné počkat, až se předjedou. Předjíždění v tomto případě ale není tak rychlé, protože kamion jede konstantní rychlostí a vzhledem ke své váze dochází k nárůstu rychlosti mnohem pomaleji, než je tomu například u osobního auta.

Řidič kamionu také mnohdy poměřují své síly, takže se nenechají předjet tak jednoduše. Následkem může být zpomalení provozu, případně vznik špuntu nebo zbytečné kolony. Na mnohých úsecích českých dálnic je už předjíždění kamionů zakázáno. Na běžných silnicích, vzhledem k omezené rychlosti, předjíždění kamionů a nákladních vozů není tak časté. Řidič vozidla, který natočil tento zajímavý záběr na polské silnici se ale nestačil divit.

Závodník na okresní silnici

Na videu není zachycen začátek manévru, ale ze začátku záběr nevypadá tak děsivě. I na okresních silnicích se automobily občas předjíždějí. Tento řidič kamionu zjevně zapomněl, že nesedí v osobním voze a vydal se vstříc protijedoucímu kruhu, aby nákladní vůz jedoucí v pravém pruhu předjel. Manévr ale nešel zjevně tak rychle, jak by sis představoval. Pokud čekáte, že se zařadil zpět a počkal na vhodnější okamžik, případně upravil styl jízdy, jste na omylu.

Video nebezpečného manévru

Místo toho řidič pokračoval v jízdě v protijedoucím pruhu teď už dokonce přes dvě plné čáry. I přesto, že v dálce viděl protijedoucí autobus, nezařadil se a v jízdě dále pokračoval. Celou situaci musel vyřešit řidič nákladního vozu v pravém pruhu, který téměř zastavil a střelce v kamionu pustil před sebe. Řidič předjíždějícího kamionu zjevně neodhadl situaci a nevěděl když přestat. Ohrozil tím nejen sebe, ale i ostatní účastníky provozu.

Doživotní zákaz řízení

Za tento husarský kousek hrozí řidiči kromě zbytečného potahování v zaměstnání také ztráta řidičského oprávnění. „Řidič nejen že předjížděl na silnici s omezenou rychlostí, ale porušil rovnou několik předpisů, vysvětluje postoj k situaci místní policie. „Tohle jsem popravdě nikdy neviděl,“ popisuje řidič automobilu, který tyto kuriózní záběry natočil. „Kdyby nebylo vlídného řidiče v pravém pruhu, kdo ví, jak by to celé skončilo,“ dodává.

S jakou nejkurióznější situací jste se na silnicích setkali vy?

Na další zajímavé video se můžete podívat zde

Zdroj: Autorský text Kateřiny Černouškové

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Zelenského mírový plán je jedinou cestou vpřed,“ tvrdí zarputile ukrajinský diplomat Ihor Žovkva
Události247.cz
Události247.cz
Ve velkochovu se mezi živými kuřaty povalovaly uhynulé kusy. Dan-Moravia Agrar dodávala i pro Vodňanské kuře
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Průmyslová automatizace se rychle rozvíjí: tyto trendy bychom neměli ignorovat
adbz.cz
adbz.cz
Ze 2 bytů udělali 1: „Intimní“ a „denní“ zónu v pastelových barvách oddělují posuvné dveře přes celou stěnu