Manganistan draselný do nádrže: Proč se přidává a k čemu může pomoci

                   

Kdo má auto a je aktivním řidičem, ten se už jistě setkal s celou řadou „zaručených“ rad, které se týkaly cestování, provozu, nebo se týkaly také péče o auto. Do této kategorie spadá i jedna poměrně aktuální informace o užívání manganistanu draselného. A to právě v souvislosti s autem. Co konkrétně byste o použití této látky měli vědět, a co hrozí a co naopak nikoliv?

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Přidávání manganistanu draselného do nádrže

Jednou z informací, se kterou se dost možná setkáte na různých diskuzních serverech, nebo se s ní setkáte také mezi přáteli, je přidávání manganistanu draselného do nádrže. Tato chemická látka podle některých dokáže zajistit lepší výkon pro vaše auto. A to hlavně díky tomu, že při spalování dokáže napomoci uvolňování tepla, které se následně využije jako další energie. Vlivem toho by měl mít motor lepší odezvu a měl by nabídnout vyšší výkon, než na jaký je přímo z výroby naladěn. Manganistan draselný se tak pozitivně podepisuje na účinnosti motoru. To se o něm skutečně říká. A jaká je realita?

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

K ničemu takovému nedochází

Pokud byste to chtěli na svém voze vyzkoušet, máme pro vás dobrou radu. Rozhodně to nedělejte. I když vám něco takového může znít logicky, tak realita je taková, že k něčemu takovému rozhodně nedochází. Kdyby něco takového bylo reálné, tak se už dávno nepoužívají různá aditiva, nebo je výrobci začnou doplňovat právě manganistanem. Rady k jeho použití se tak řadí do skupiny známých mýtů, kterým není dobré věřit.

Víc škody, než užitku

Nejenom, že vám manganistan draselný nijak nepomůže. On může v nádrži nadělat dokonce více škody, než užitku. To proto, že tuto chemickou látku lze sehnat v podobě různých malých krystalů. Pokud je nasypete do nádrže a ty se zde dokonale nerozpustí, tak to povede jenom k tomu, že vám mohou ucpat palivový filtr. V tu chvíli je omezen průtok paliva a místo lepšího výkonu dojde k pravému opaku. A vás bude dále čekat i návštěva servisu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Někdy se můžete setkat také s varováním, že manganistan draselný v nádrži může způsobit dokonce to, že nádrž vybouchne. A to proto, že jak začne manganistan draselný reagovat s palivem, uvolní se teplo, začne se zvyšovat tlak a skutečně hrozí výbuch. Pokud jste už náhodou trochu této látky do nádrže nasypali, tak se nemáte čeho bát. Toto je další z mýtů. K ničemu takovému opravdu nedojde.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Překvapivě zachovalá letadlová loď USS Lexington odpočívá v hloubce 3 tisíce metrů. Její osud byl zpečetěn v bitvě v Korálovém moři
Události247.cz
Události247.cz
EU už začíná varovat před vedlejšími účinky vakcín. Prymula vyzradil, o jaké zákeřné nemoci se jedná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na internetu se objevilo video útoků z 11. září, které dosud nikdo neviděl. Mohlo by na událost vrhnout nové světlo
adbz.cz
adbz.cz
Udělejte ze zelených rajčat červená během pár dní. Zkušení zahrádkáři si mezi sebou sdílí užitečné tipy na dozrávání