Mapy Google přinášejí řidičům další vylepšení. Týká se Street View

                   

Mapy Google už dávno nejsou jenom pomocníkem v tom, že si na mapě zobrazíte kde konkrétní místo leží. Jsou i dobrým navigačním softwarem, který je tvůrci stále vylepšován. A to i proto, aby zjednodušil život všem motoristům. V minulosti byly například přidány informace o rychlostních radarech, díky čemuž mnoho řidičů ušetřilo nemalé finance na pokutách. Nyní se objevila další novinka.

Můžete zjistit které ulice jsou dostupné v režimu Street View

Řidičům může během navigace pomáhat také režim Street View. Jde o speciálním vozem vyfotografované ulice, kdy jsou snímky spojeny tak dobře že to budí dojem, jako byste v dané ulici stáli. Při své navigaci tak můžete pomocí Street View snadno zkontrolovat kde přesně máte zastavit. Určit si správný orientační bod třeba podle konkrétního domu nebo jiného prvku. V minulosti bylo nutné označit danou část ulice a až potom jste zjistili, zda byla do Street View zařazena nebo nikoliv. Nyní budete už při navigaci vědět, zda konkrétní místo je zmapováno, nebo nikoliv.

Stačí nastavit doplňkovou vrstvu mapy

Při svém plánování cesty vám Google Maps umožní zvolit si z několika různých vrstev map. Může jít o mapu klasickou, ale třeba i satelitní. Nyní se v aplikaci Google Maps bude objevovat i další možnosti, nadepsaná jako DIscover. Pod ním najdete ikonku označenou jako Street View. Pokud ji zvolíte, zobrazí se vám v jednotlivých ulicích doplňková grafika.

Ty zmapované kde je režim Street View dostupný budou zbarveny modrou linií, ty nezmapované zůstanou v klasickém provedení. Jednoduše tak zjistíte zda v cíli vaší cesty (nebo v jejím průběhu) lze nebo nelze využít tuto praktickou funkci. Pokud budete chtít přejít přímo na dané místo v dané zmonitorované ulici, není to samozřejmě absolutně nic těžkého. Stačí na požadovaný prostor kliknout a v tu chvíli vidíte, jak to tam reálně vypadá.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články