Máte některé z těchto aut? Pokud ano, hrozí mu riziko krádeže! Jaká zloději kradou nejvíce?

                   

V dnešní době se krade skutečně všechno. A auta nejsou výjimkou. I proto samotní výrobci investují do jejich zabezpečení, které má zabránit případným zlodějům v odjezdu. Samozřejmostí je, že další zabezpečení mohou přidat i samotní majitelé a tak auto chránit. Jak si ukážeme na našem přehledu, u některých vozů je to doslova povinnost.

Jsou vozy, které se kradou podstatně více než jiné

V některých případech je zabezpečení vozu doslova povinnost. V jiných je to nadneseně řečeno zbytečnost. Roli totiž hraje to, jaký máte vůz. Jsou značky, které jsou velmi častým cílem zlodějů. A potom jsou značky, které je zase až tolik nezajímají. Zajímá vás, jaké značky aut se pravidelně umísťují mezi těmi, která se kradou nejvíce?

Které vozy se kradou nejvíce? Značka vás pravděpodobně nepřekvapí

Která auta se v naší zemi kradou nejvíce? Jsou to vozy značky Škoda. Vliv na to má jejich celková popularita. Na druhém místě se pravidelně umisťují vozy značky Volkswagen. A jak je tomu dále? Na třetím místě jsou vozy značky Ford. Nelze zapomínat ani na luxusnější automobilky, které jsou hned v závěsu. Jedná se primárně o vozy značky Audi a také Mercedes. I u nich může určité riziko hrozit.

V jiných evropských zemích to může být jinak

Zajímavostí je, že vozy které se kradou v České republice se nutně nemusí krást i ve zbytku Evropy. Zajímavé porovnání přináší aktuální zpráva, která přišla z Polska. Zde na předních místech dominují zcela jiné značky, než u nás. Nejde ani tak o důvody spojené se složením automobilového trhu, ale je to dáno hlavně tím, že se polští zloději zaměřují spíše na luxusnější značky

U našich polských sousedů se nejvíce kradou vozy Audi, a to konkrétně model Audi A4. Poměrně zajímavý je v této zemi také zájem o vozy Toyota, konkrétně potom Auris z roku 2016. Pokud se naopak zaměříme na to, jaké auto se nejvíce krade v našich končinách, tak málokoho překvapí, že je to Octavia.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články