McLaren počítá ztráty. Kvůli nim chystá propouštět 1200 lidí

                   

McLaren oznámil velkou restrukturalizaci. Kdo pracoval ve velké firmě a padlo tam toto slovo, ten moc dobře ví, že to primárně znamená propouštění. A jinak by tomu nemělo být ani u této automobilky. Důvody restrukturalizace jsou celkem pochopitelné. Je třeba snížit finanční ztráty a udržet se nad vodou.

Skončit by mělo až 1200 lidí

Podle aktuálních informací by restrukturalizace McLarenu měla být spojena s celkem masivním propouštěním. Hovoří se o čísle 1200. Přesně tolik lidí by mělo značku opustit. A půjde o různé oddělení, od těch, které se zabývají výzkumem a vývojem, až po závodní oblast. To vše jsou místa, kde se dá ušetřit a tak je logické, že se na ně automobilka začne zaměřovat jako první. Otázkou může být, jak jí to poznamená v budoucnu a zda stále bude schopna konkurovat.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Pokud se vám zdá, že 1200 lidí není zase až tak velké číslo, tak věřte, že McLaren je specifickou automobilkou, která nezaměstnává tolik lidí, jako obrovské koncerny. A tak počet 1200 možných propuštěných lidí činí zhruba jednu třetinu všech zaměstnanců. Z tohoto pohledu je to už opravdu dost.

Důvodem je koronavirus

Dopady koronaviru jsou tvrdé a tak je jasné, že každá automobilka hledá cesty, jak přežít a jak se dále udržet na trhu. V McLarenu zvolili právě toto řešení. Výraznou restrukturalizací a větším propouštěním mohou výrazně snížit aktuální výdaje, což by značce do budoucna mohlo pomoci vydržet a ochránit ji i před možným bankrotem.

Plány jsou jasné

I když to vypadá, že McLaren propouští a bude pouze v udržovací fázi, není tomu tak. Plán je poměrně jasný a z mnoha důvodů i pochopitelný. Zaměří se jenom na ty projekty, které jsou ziskové a přinášejí nejvíce peněz. Právě do těch bude investováno a právě ty by měly pomoci udržet značku i nadále nad vodou. Primárně by to měla být budoucí hybridní architektura, jejíž představení je v plánu v roce 2021.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Na jakou oblast by propouštění dále nemělo mít žádný vliv, to je oblast Formule 1, kde McLaren také působí. Tady by žádné rapidní změny nastat neměly a stáj by měla v seriálu závodů i nadále zůstat. I když letošní sezona ještě nezačala.

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články